امروز : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 17
۱۸:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86598
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 34
به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، یکصد و بیست و دومین شماره خردنامه همشهری منتشر شد؛ چهارمین شماره از دور ...

به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، یکصد و بیست و دومین شماره خردنامه همشهری منتشر شد؛ چهارمین شماره از دور جدید این نشریه همچون گذشته شامل بخش‌هایی چون گزارش خبری، پرونده، مصاحبه‌ ماه و مکتوبات است.

در بخش گزارش خبری در کنار گزارش‌های جذاب و خواندنی می‌توانید گزارشی از بیست و هفتمین نمایشگاه کتاب تهران، اولین همایش فرهنگ و تکنولوژی مرکز پژوهش‌های علوم انسانی صدرا، مروری کوتاه بر آنچه رهبری در دیدار با اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی گفتند و ... را می‌توانید بخوانید.
 این شماره خردنامه شامل چهار پرونده به شرح زیر است که قطعاً می‌تواند برای اهالی اندیشه جذاب و خواندنی باشد:

سنجه‌ اعتدال؛ سیری نظری بر مفهوم اعتدال در ساحت سیاست‌ورزی ایران با آثاری از حشمت‌الله قنبری، احمد نقیب‌زاده، موسی حقانی، ابراهیم فیاض و غلامرضا خواجه سروی

آزادی و مسئله ما؛ نگاهی به مسئله آزادی از منظر دینی و اخلاقی

با آثاری از عبدالحسین خسروپناه، سیدمحمدمهدی میرباقری، داوود مهدوی زادگان

هنر مقدس؛ تأملی پیرامون مسئله هنر دینی و هنرمند ارزشی
با آثاری از ابوالقاسم حسینی، نصرالله حکمت

گذار از امکان به روش؛ چگونگی اسلامی کردن علوم در اندیشه محمدباقر صدر با آثاری از محسن اراکی، مهدی هادوی تهرانی

سوژه‌ مصاحبه‌ ماه این شماره خردنامه «چیستی هویت انسان در عصر جمهوری اسلامی» بوده که در قالب گفت‌وگویی تفصیلی با «شهریار زرشناس» قابل مطالعه است.

همچنین در این شماره از خردنامه می‌توانید درس‌گفتار «حمید پارسانیا» را با موضوع «سرگردانی فلسفه و علم در وادی معنا» بخوانید.

6 اثر از برترین آثار تازه منتشر شده در عرصه مکتوبات در بخش معرفی کتاب خردنامه، به علاقه‌مندان کتاب‌خوانی معرفی شده است. همچنین در بخش کتاب ماندگار این شماره، می‌توانید گفت‌وگو با حسن سبحانی را پیرامون نظام اقتصادی کتاب «الحیات» استاد حکیمی بخوانید.

خردنامه شماره 122 در 164 صفحه چاپ شده و علاقه‌مندان به مباحث اندیشه‌ای می‌توانند این نشریه را با قیمت 8000 تومان از روزنامه‌فروشی‌های سراسر کشور تهیه کنند.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها