امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۸:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86599
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 87
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رضا فرجی دانا وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در روز 29 اردیبهشت ماه به ...

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رضا فرجی دانا وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در روز 29 اردیبهشت ماه به خبرنگاران گفت: در جلسه شورایعالی انقلاب فرهنگی که 13 خرداد  (امشب) برگزار می‌شود نام رئیس دانشگاه تهران را مطرح می‌کند تا اعضای شورایعالی نظر خود را اعلام کرده و تائید یا عدم تائید فرد موردنظر بررسی شود.

این صحبت وزیر علوم در حالی بود که به طور معمول نام روسای دانشگاه‌ها باید حدود دو هفته قبل از اعلام در صحن شورایعالی انقلاب فرهنگی به دبیرخانه شورا اعلام شود تا اعضای شورا فرصتی برای بررسی صلاحیت فرد موردنظر داشته باشند.

به هر حال از 29 بهمن‌ماه سال گذشته، محمدحسین امید با حفظ سمت خود در معاونت مالی و اداری وزارت علوم به عنوان سرپرست دانشگاه تهران نیز مشغول شده است، پس از گذشت حدود 4 ماه هنوز فردی به عنوان رئیس این دانشگاه که دانشگاه مادر کشور به شمار می‌رود منصوب نشده است.

در شرایط فعلی که دانشگاه‌های کشور مسئولیت خطیری برای توسعه فرهنگ و همچنین تحقق اقتصاد مقاومتی در کشور برعهده دارند فردی در جایگاه سرپرست دانشگاه مشغول به کار است که همزمان مسئولیت معاونت مالی و اداری وزارت علوم را نیز برعهده دارد و وزیر علوم همچنان برای تعیین رئیس دانشگاه امروز و فردا می‌کند.

البته مسئولان آموزشی کشور از جمله محمدمهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به نوع انتخاب ریاست دانشگاه نیز گلایه دارند و عنوان می‌کنند که بنا به دستور رئیس جمهور و بر اساس نظر اعضای شورایعالی انقلاب فرهنگی انتخاب رئیس دانشگاه نباید به صورت انتخاباتی باشد.

فرجی دانا علاوه بر اینکه در این مورد از نظر رئیس جمهور سرپیچی کرده و رئیس دانشگاه را به صورت انتخاباتی تعیین کرده است برای مطرح کردن نام رئیس دانشگاه تهران نیز تعلل می‌کند و به گفته کارشناسان آموزشی و دانشجویان و برخی از اعضای هیات علمی این دانشگاه، امروز و فردا کردن برای انتصاب رئیس دانشگاه تهران تنها فرصت‌سوزی در زمینه پیشرفت علمی این دانشگاه است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها