امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۹:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86612
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۵۴
تعداد بازدید: 77
«حسام الخولى»، معاون دبیرکل حزب الوفد مصر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره تصریح کرد: پیروزی عبدالفتاح ...

«حسام الخولى»، معاون دبیرکل حزب الوفد مصر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره تصریح کرد: پیروزی عبدالفتاح السیسی در انتخابات ریاست جمهوری مصر امری پیش بینی شده بود.

الخولی ادامه داد: حمدین صباحی اگرچه مردمی ملی‌گرا در مصر شمرده می‌شود، اما آرایی که به دست آورد، آرایی واقعی بود، همانطور که آرایی که سیسی به دست آورد واقعی بود و این حقیقتی غیر قابل انکار است که وی در میان بسیاری از مصری‌ها محبوبیت دارد و دارای شایستگی و توانمندی در اجرای قانون است.

وی با بیان اینکه کشور نیازمند کسی است که قانون را در آن با قدرت به اجرا بگذارد و این مرحله از تاریخ مصر مناسب روی کار آمدن سیاستمداران نیست، درباره صباحی و آرایی که به دست آورد، گفت: صباحی نماینده جریان سوسیالیسم در مصر است و این جریان هواداران چندانی در مصر ندارد، حتی در دوره سابق پارلمان هم دیدیم که این جریان حتی یک نماینده هم در پارلمان نداشت.

الخولی تاکید کرد: شرکت مردم در انتخابات بسیار خوب و غیر منتظره بود، به خصوص اینکه مردم دریافته بودند، رای آنها از بین نخواهد رفت. اما در این میان شاهد عدم حضور جوانان در انتخابات بودیم که دلیل این امر به این حس آنها باز می‌گشت که تصور می‌کردند، انقلاب 25 ژانویه آنها به سرقت رفته و همین موجب یاس و ناامیدی آنها شده بود، این درحالی است که پس از انقلاب 30 ژوئیه ما شاهد ظهور پدیده‌ای تحت عنوان بازگشت عناصر بازمانده رژیم سابق به عرصه سیاسی بودیم که موجب شد، تا بیم و هراس جوانان مصری از مرحله‌ای که پیش رو دارند، بیش از پیش افزایش یابد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار