امروز : پنجشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۵ - 2017 February 23
۱۸:۳۸
نمایشگاه رسانه دیجیتال
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86622
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۵۴
تعداد بازدید: 54
امین‌حسین نقشینه در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس، درباره شرایط جوی کشور و همچنین تهران اظهار داشت: امروز کلانشهر تهران باز هم شاهد ...

امین‌حسین نقشینه در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس، درباره شرایط جوی کشور و همچنین تهران اظهار داشت: امروز کلانشهر تهران باز هم شاهد وزش باد با سرعت قابل ملاحظه در ساعت‌های بعد از ظهر خواهد بود.

این

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: بر همین اساس وزش باد همراه با رگبار و رعد و برق در پایتخت و در برخی نقاط به صورت لحظه‌ای دور از انتظار نخواهد بود.

وی با اعلام اینکه پیش‌بینی می‌شود سرعت وزش باد در تهران به 15 متر بر ثانیه برسد، بیان داشت: پیش‌بینی می‌شود دمای هوای این کلانشهر در روز جاری نسبت به روز گذشته حدود 5 درجه سانتیگراد کاهش یابد.

نقشینه در ادامه افزود: امروز شمال غرب، دامنه‌های جنوبی البرز، شمال شرق و شرق کشور بارش را تجربه خواهند کرد ضمن آنکه سواحل شمال کشور نیز بارندگی را همراه با نفوذ هوای سرد و وزش شدید باد پیش رو خواهند داشت.

وی ادامه داد: دمای هوا در سواحل شمالی کشور در روز جاری نسبت به روز گذشته حدود 5 تا 8 درجه سانتیگراد کاهش می‌یابد.

به گفته وی دمای هوا تا این لحظه در گرگان، اردبیل، تبریز و رشت نسبت به روز گذشته به ترتیب 6، 7، 6 و 3 درجه سانتیگراد کاهش یافته است که این روند تا ساعت‌های پایانی امروز ادامه خواهد داشت.

نقشینه یادآور شد: طی روز جاری رگبار و رعد و برق در سواحل شمالی کشور تشدید می‌شود به طوری که بارش‌ها در شرق استان گیلان، مازندران و گلستان شدت می‌یابد.

این کارشناس سازمان هواشناسی اضافه کرد: روز آینده به تدریج از سواحل غربی شمال کشور از میزان بارش‌ها کاسته می‌شود و بارش‌ها در شرق، شمال شرق و دامنه‌های شرقی البرز محدود خواهد شد ضمن آنکه تهران نیز فردا در برخی ساعات بارندگی خواهد داشت البته وزش باد در تهران به صورت عادی خواهد بود.

به گزارش فارس، این در حالی است که وزش باد در تهران در روز دوشنبه به 110 کیلومتر بر ساعت رسید.
انتهای پیام/

برچسب ها:
آخرین اخبار