امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۰۷:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86623
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۵۴
تعداد بازدید: 75
به گزارش خبرنگار فارس در سوریه، علاء الدین بروجردی در نشست هیئت‌های پارلمانی در سوریه، به جلسه «دوستان سوریه در تهران» اشاره کرد و گفت جلسه نخست دو ...

به گزارش خبرنگار فارس در سوریه، علاء الدین بروجردی در نشست هیئت‌های پارلمانی در سوریه، به جلسه «دوستان سوریه در تهران» اشاره کرد و گفت جلسه نخست دو ماه گذشته با حضور نمایندگان 32 کشور برگزار شد و جلسه دوم نیز ابتدای این هفته برگزار شد.

بروجردی با انتقاد شدید از سیاست آمریکا بخصوص درباره سوریه، اعلام کرد که آمریکا به دلیل سیاست‌های خود باید پاسخگوی افکار عمومی باشد. اقدامات آمریکا در منطقه جز سبب تقویت تروریسم نمی‌شود.

بروجردی افزود: همه می‌دانند که صدها اروپایی در جریان بحران تحمیلی بر سوریه، به این کشور وارد شدند سلاح گرفتند و جنگیدند اما آمریکا و اروپا بدانند که دیر یا زود بحران سوریه تمام خواهد شد و این افراد مسلح [در صورت زنده ماندن] به کشورهای خود بازخواهند گشت.

وی به دیدار خود با هیئت‌های اروپایی در تهران در روزهای اخیر اشاره کرد و با بیان اینکه ما به اروپایی‌ها گفته‌ایم که این افراد مسلحی که از کشورهای شما به سوریه می‌روند بزودی به سوی شما بازخواهند گشت، گفت: جالب است که هیئت‌های اروپایی پاسخ می‌دهند، بله ما بسیار نگران این مسئله هستیم. اما سوال این است که اگر این نگرانی جدی است چرا آمریکا مجدد اعلام می‌کند که به سوریه سلاح‌های پیشرفته‌تری می‌فرستد.
بروجردی یادآوری کرد که آمریکا در سوریه دچار اشتباه استراتژیک شده و جمهوری اسلامی این اشتباه راهبردی آمریکا را به پای مردم این کشور نمی‌نویسد.

وی با اشاره به مشاهدات هیئت پارلمانی ایران از روند انتخابات در دو شهر دمشق و حلب، و بازدید دیگر هیئت‌ها و شخصیت‌های مستقل از شهرهای سوریه و انتخابات آن، حضور مردم را چشمگیر اعلام کرد و گفت: در زمانیکه تروریست‌ها تهدید کردند که می‌زنند، و زدند، مردم با انگیزه در انتخابات شرکت کردند.

بروجردی افزود: مردم سوریه در انتخابات ریاست جمهوری پیامی کاملا روشن به آمریکا و رژیم صهیونیستی دادند. طبق اطلاعات دقیق،‌ رژیم صهیونیستی به گروه‌های مسلح در سوریه سلاح داده آنان را آموزش داده و مجروحانشان را در بیمارستان‌های خود درمان می‌کند. این اقدامات نشانه آشکار تروریسم دولتی است و ایران این را محکوم می‌کند.

به گفته بروجردی انتخابات سوریه کاملا آزاد و دموکراتیک برگزار شد که حامی یک پیام روشن برای همه کسانی بود که از گروه‌های مسلح و بحران تحمیلی علیه سوریه حمایت کردند. آمریکایی‌ها استدلالشان در مقابل سوریه این بود که از مردم این کشور در برابر دولت بشار اسد حمایت می‌کنند اما با انتخاباتی که مردم در آن شرکت کردند، و خودشان رئیس جمهور را انتخاب می‌کنند، دیگر آمریکا بهانه‌ای برای مخالفت نخواهد داشت.

همچنین «جو لوس بیکر» فعال سیاسی ضد جنگ آمریکایی و عضو مجموع «آنتی وار»، در این نشست با تمجید از حضور مردم سوریه در پای صندوق‌های رأی در سایه تهدیدات گروهک‌های مسلح،‌اعلام کرد که سوریه ملتی متحد و رئیس جمهوری هشیار دارد.

بیکر گفت: مردم سوریه با حضور در انتخابات در حقیقت همبستگی خود را علیه تروریسم و حمایت خود را از رئیس جمهورشان اعلام کردند. رئیس جمهوری که از جانب مردمش ماموریت دارد با امپریالیسم و ناتوها مبارزه کند و زخم‌های مردمش را التیام بدهد.

این فعال آمریکایی گفت:‌ مردم سوریه در انتخابات، اقدامی از خود به نمایش گذاشتند که نماد انسانیت است و آن مقاومت در برابر بی‌عدالتی،‌ جنگ و تروریسم است. ما هم انگشت خود را در روز انتخابات به جوهر رأی آغشته کردیم تا نشان از همبستگی ما با مردم سوریه باشد. ما زمانیکه به کشور خود بازگردیم به مردم آمریکا خواهیم گفت آنچه را دیدیم و اینکه مردم از بشار اسد رئیس جمهورشان حمایت کردند.
همچنین دکلند آیس از ایرلند نیز در سخنانی با بیان اینکه برای دومین بار است که به سوریه سفر می‌کند، تصریح کرد که افراد مسلح گفته بودند که روز انتخابات حمله می‌کنند و مراکز رأی را گلوله‌باران می‌کنند اما مردم با این حال در انتخابات شرکت کردند.

وی با اشاره به مبارزات ایران و انقلاب اسلامی، اشاره کرد که ایران در دهه 1950 به دنبال آزادی بود و انگلیس با کمک شاه در حال تحمیل اقدامات استعماری خود بود و اکنون حمص مانند سال 1950 کره شمالی که مورد حمله آمریکا قرار گرفت، مبارزاتی مشابه را پشت سر می‌گذارد همچنانکه نمایندگان اوگاندایی که در جلسه حاضر هستند می‌دانند که این کشور نیز قبلا علیه آمریکا مبارزاتی داشته است و اینها همه نمونه مبارزات مردم علیه آمریکاست.

آیس یادآور شد که مردم سوریه با حضور در انتخابات نشان دادند که برای آینده، صلح و تمدن خود مبارزه می‌کنند.

آخرین سخنران این جلسه نیز «فیروز میتی دوگالا» از کشور هند نیز با تمجید از مشارکت پررنگ مردم در انتخابات، اذعان کرد که هیچ کجا چنین انتخابات پرشوری را مشاهده نکرده است و مردم سوریه مصمم بودند که با حضور در انتخابات همبستگی ملی‌شان علیه استعمار و امپریالیسم را نشان بدهند.

دوگالا همچنین گفت که مردم سوریه به عربستان و قطر که از افراد مسلح حمایت کردند نیز این پیام را دادند که از دست این دو کشور بسیار عصبی هستند. همه می‌دانند که سازمان سیا گروهک‌های «النصره» و «القاعده» را در سوریه حمایت کرد و صهیونیسم و رژیم صهیونیستی هم حمایت خود را به صحنه آوردند اما باید گفت که پیام مردم سوریه به همه این کشورها و رژیم صهیونیستی بسیار روشن بود.

دوگالا در پایان به نکته‌ای مهم اشاره کرد و خطاب به مردم سوریه گفت: پایداری شما پیامی کاملا روشن به همه کشورهای دیگر جهان سوم است مبنی بر اینکه مقاومت شما می‌تواند به دیگر کشورها[ی ضعیف] تسری پیدا کند و همبستگی بیشتری میان کشورها [مقابل غرب] شکل بگیرد.

قرار است در پایان این نشست بیانیه‌ای در حمایت از مردم سوریه و انتخابات این کشور صادر بشود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها