امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۶:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86645
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در نشست امروز ( چهارشنبه) شورای حکام گروه کشورهای عضو جنبش عدم تعهد در وین طی بیانیه‌ای در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در نشست امروز ( چهارشنبه) شورای حکام گروه کشورهای عضو جنبش عدم تعهد در وین طی بیانیه‌ای در حمایت از برنامه صلح آمیز هسته‌ای کشورمان که از سوی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران به عنوان رئیس این گروه قرائت شد.

جنبش عدم تعهد در بیانیه خود برحق اولیه و غیر قابل انکار کلیه کشورها برای توسعه، تحقیق، تولید و استفاده از انرژی اتمی برای مقاصد صلح آمیز، بدون هر گونه تبعیض و منطبق با تعهدات قانونی مربوطه‌شان، تاکید و خاطر نشان کرد هیچ موردی نباید به گونه‌ای تفسیر شود که منجر به ایجاد ممنوعیت یا محدودیت حقوق کشورها در توسعه انرژی اتمی برای مقاصد صلح آمیز شود.

همچنین در این بیانیه آمده است: انتخاب‌ها و تصمیمات کشورها، شامل موارد (مربوط به) جمهوری اسلامی ایران، در زمینه استفـاده‌های صـلح آمیز از فن آوری هسته‌ای و سیـاستـ‌های چـرخه سـوخت می‌بایست محترم شمرده شوند.

جنبش عدم تعهد در این بیانیه از همکاری مستمر بین آژانس و ایران همانگونه که در آخرین گزارش مدیرکل ذکر شده استقبال و از اینکه مدیر کل بار دیگر بیان داشته که آژانس قادر بوده است به راستی آزمایی عدم انحراف مواد هسته ‌ی اظهار شده در ایران در تاسیسات هسته‌ای و مکان‌های خارج از این تاسیسات که مواد هسته‌ای به طور عرفی استفاده می‌شود (LOFs) ادامه دهد، ابراز خرسندی کرد.

جنبش عدم تعهد به علاوه از اجرای هفت اقدام عملی توسط ایران پیرو سند «چهار چوب برای همکاری» که در تاریخ 11 نوامبر 2013 بین جمهوری اسلامی ایران و آژانس موافقت گشته بود و مطابق آن، آژانس و ایران توافق کردند همکاری و گفتگوی خود برای فراهم کردن اطمینان در خصوص ماهیت صرفا صلح آمیز برنامه هسته‌ای ایران از طریق حل و فصل کلیه موضوعات باقی مانده‌ای که تا کنون توسط آژانس حل و فصل نشده، را تقویت نمایند، استقبال کرد.

جنبش عدم تعهد همچنین از توافق حاصله بین ایران و آژانس در تاریخ 20 مه 2014 در تهران در مورد پنج اقدام عملی ذیل که بایستی تا تاریخ 25 اوت 2014 توسط ایران اجرا گردد، استقبال کرد و این موضوع را که طبق (گزارش) آژانس، این توافق، گامی دیگر به جلو می‌باشد را متوجه قرار داد.

جنبش عدم تعهد در این بیانیه مجددا تاکید کرده که دیپلماسی و گفتگو از طریق صلح آمیز و همچنین مذاکرات محتوایی بدون پیش شرط بین طرف‌های ذیربط می‌بایستی بعنوان تنها روش‌هایی که از طریق آنها یک راه حل فراگیر و پایدار برای موضوع هسته‌ای ایران قابل دستیابی است، باقی بماند.

متن کامل این بیانیه به زودی منتشر می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار