امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۳:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86646
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ به نقل از «بلومبرگ»،‌ مقامات اتحادیه اروپا اعتراض خود را به آمریکایی‌ها به خاطر افزایش روابط ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ به نقل از «بلومبرگ»،‌ مقامات اتحادیه اروپا اعتراض خود را به آمریکایی‌ها به خاطر افزایش روابط تجاری این کشور با ایران اعلام کرده اند.

بر اساس این گزارش، یک رسانه آمریکایی نیز به تازگی به نگرانی کشورهای اروپایی نسبت به شدت یافتن روابط تجاری واشنگتن با تهران پرداخته است؛ چرا که این شرکت‌ها به‌خاطر تحریم‌های اعمال شده آمریکا علیه ایران متضرر شده‌اند.

در گزارش این رسانه آلمانی آمده: «درحالی‌که تجارت اروپا با ایران به یک بیستم کاهش یافته، داد و ستد آمریکا با این کشور رشدی بالغ بر 35 درصد را از سال 2011 به این سو نشان می‌دهد. این رقم برای کشورهای عضو اتحادیه اروپا برابر با کاهش 77 % است.
 
براساس این گزارش، برخی مقام‌های اروپایی در اعترض خود به آمریکایی‌ها،‌ چنین وضعی را «ناعادلانه» خوانده اند. درحالی که آمریکا درحال صادرات مواد غذایی، وسایل پزشکی و دارو به ایران است میزان آن نیز رفته رفته درحال ازدیاد است اما، همزمان شرکت‌های اروپایی درحال قربانی شدن و جریمه شدن در این باره هستند.
 
بلومبرگ در ادامه می‌نویسد، «ماریتج شاک» عضو هلندی اتحادیه اروپا در این باره گفته اتحادیه اروپا باید نگرانی خود را  بابت اقدام‌های آمریکا در معالات تجاری با ایران بیان کند. تحریم‌های آمریکا تاثیر بدی را بر تجارت اروپا گذاشته است.
انتهای پیام/ج
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها