امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۲۳:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86649
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 44
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه آمریکایی واشنگتن‌پست در گزارشی با اشاره به انتخابات ریاست‌جمهوری سوریه که روز گذشته ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه آمریکایی واشنگتن‌پست در گزارشی با اشاره به انتخابات ریاست‌جمهوری سوریه که روز گذشته 13 خردادماه برگزار شد نوشت که این انتخابات نماد محکمی از کنترل «بشار اسد» بر انتخابات سوریه است.

این گزارش سپس با تلاش برای کم اهمیت جلوه دادن این انتخابات نوشت، سوری‌ها روز سه‌شنبه در یک انتخابات بسیار کنترل شده شرکت کردند که این انتخابات موجب شد «بشار اسد» سرسختانه قدرت را در دست نگه دارد.

واشنگتن‌پست با اشاره به این موارد تصریح کرد که این انتخابات و در قدرت ماندن اسد بر شکست سیاست‌های آمریکا برای وادار کردن اسد به استعفا منجر شد.

نتایج اولیه انتخابات ریاست‌جمهوری سوریه حاکی از آن است که بشار اسد با اختلاف زیادی از دیگر رقبای خود پیشی گرفته است و این به مفهوم آن است که اسد برای سومین بار به مدت هفت سال دیگر قدرت را در دست دارد.

کشورهای غربی به ویژه آمریکا تلاش بسیار زیادی کردند تا اسد را وادار کنند تا از ریاست‌جمهوری سوریه استعفا کند و هم‌اکنون پیروزی اسد خشم مقامات غربی و آمریکایی را برانگیخته است.

«رابرت فورد» سفیر سابق آمریکا در دمشق در واکنش به نتیجه انتخابات سوریه به شدت از سیاست‌های اوباما در قبال سوریه انتقاد کرد و گفت که نتیجه انتخابات نشان می‌دهد که اسد قصد ترک دولت سوریه را ندارد و همچنان قدرت را در دست دارد و اوباما می‌بایست خیلی پیشتر به معارضان سوریه کمک تسلیحاتی می‌کرد.

در ادامه واشنگتن‌پست می‌خوانیم: «در واقع اسد هم‌اکنون در مقایسه با دو سال پیش، قوی‌تر به نظر می‌رسد و نیروهای وی با حمایت روسیه، ایران و جنبش‌های داوطلب در لبنان و سوریه، معارضان مسلح را در طول سال گذشته از قلمروهایی در قلب سوریه بیرون رانده‌اند.»

این روزنامه آمریکایی تأکید کرد که انتخابات روز سه‌شنبه دستاوردهای نظامی اسد در عرصه قدرت سیاسی را افزایش داده است و تصاویر زنده از رأی‌دهندگان مشتاق سوری که عشق خود به اسد را در مناطق مختلف سوریه نشان می‌دهند، یادآور این مطلب است که اسد هنوز اکثر کشور سوریه را در دست دارد.

«ابراهیم حمیدی»، روزنامه‌نگار سوری روزنامه الحیات چاپ لندن نیز در این باره نوشت: «انتخابات سوریه، سیگنالی برای مردم سوریه است که رژیم سوریه آمده است که باقی بماند و به این زودی هیچ تغییری در سوریه رخ نخواهد داد و اکثر سوری‌ها خود را با این واقعیت جدید وفق داده‌اند.»

نتایج انتخابات ریاست جمهوری مصر که روز گذشته برگزار شد،‌ طی دو روز آینده منتشر خواهد شد.

از نکات جالب توجه در این باره این که، سوریه در این روز، یکی از آرامترین روزهای خود را پشت سر گذاشت.
انتهای پیام/ج
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها