امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۰۸:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8665
تاریخ انتشار: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۸:۳۵
تعداد بازدید: 137
خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ـ پیکر مرحوم شهید امید عباسی آتش‌نشان شهیدی که هفته گذشته با فداکاری مثال‌زدنی و در حالی که خود فرمانده ...

خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ـ پیکر مرحوم شهید امید عباسی آتش‌نشان شهیدی که هفته گذشته با فداکاری مثال‌زدنی و در حالی که خود فرمانده عملیات بود، به آتش زد و 2 دختر خردسال و مادرشان را از حریق بیرون کشید، امروز با شکوه فراوان و با حضور محمدباقر قالیباف شهردار تهران تشییع شد.

عملیات مهار آتش‌سوزی در شهرک شهید باقری جلوه‌ای پرشور از ایثار و ازجان‌گذشتگی شهید امید عباسی بود؛ جایی که این شهید بزرگوار متولد سال پیروزی انقلاب با اهدای جان شیرینش، درس فداکاری به ما امروزی‌هایی داد که همه‌اش به فکر رفاه بیشتر و زندگی بهتر هستیم. در این عملیات امید عباسی، فرمانده ایستگاه 68 آتش‌نشانی تهران با حمله به شعله‌های پرگداز آتش، مادر و 2 دخترک را نجات داد؛ تا دخترک خودش یتیم شود.

وقتی 24 اردیبهشت خبر آتش‌سوزی در ساختمانی 10 طبقه در شهرک شهید باقری به ایستگاه آتش نشانی 68 اطلاع داده شد، فرمانده ایستگاه خود شخصاً به همراه همکارانش عازم عملیات شد؛ عملیات آخر که اوج ایثارگری وی را ثابت کرد. 2 آتش‌نشان بعد از نجات جان یک مادر و دخترانش که در آتش گرفتار شده بودند، به خاطر آنکه خود بر اثر نجات آنها گرفتار حرارت بالا و دود فراوانی شدند، دچار مشکلات شدید تنفسی ـ ریوی شده و به بیمارستان انتقال می‌یابند. یکی از آتش‌نشانان که امید عباسی بود، بر اثر شدت آسیب‌های وارده در این عملیات به ریه‌ها، آنها را از دست داده و به دلیل دچار شدن به حالت خفگی، دچار مرگ مغزی می‌شود. حال خانواده امید عباسی علاوه بر ابتلا به داغ فرزند و همسر، در برابر امتحان سخت دیگری قرار می‌گیرند؛ امید چند ماه پیش با پر کردن داوطلبانه فرم اهدای اعضا، وصیت کرده بود در صورت رخ دادن اتفاقی برایش، اعضای بدنش به نیازمندان اهدا شود.

با اعلام مرگ مغزی آتش‌نشان فداکار، پزشکان، خانواده وی را برای وداع آخر با امید، بر بالین وی فراخواندند. دنیا برای خانواده شهید امید عباسی از حرکت ایستاده بود. پدر، مادر، همسر و دخترک امید خود را روی قلبی انداختند که تا دقایقی بعد از سینه فردی به امانت گرفته می‌شد که با ایثار جان خود، نگذاشت اعضای یک خانواده زنده زنده در آتش بسوزند. صدای گریه‌های بلند شور و عاطفه فضای بیمارستان را از عطر بخشندگی آکنده کرد. بدین ترتیب اعضای بدن شهید امید عباسی به 3 بیمار نیازمند پیوند زده شد تا امید که عمری را با عزت زندگی کرده بود با مرگی پرافتخار، عزیز هم دنیای فانی را ترک کند.
روحش شاد!
  انتهای پیام/
 
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها