امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۷:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86654
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 32
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «آلن ایر» سخنگوی فارسی زبان وزارت امور خارجه آمریکا در مصاحبه با خبرگزاری «ترند نیوز» ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «آلن ایر» سخنگوی فارسی زبان وزارت امور خارجه آمریکا در مصاحبه با خبرگزاری «ترند نیوز» جمهوری آذربایجان ضمن ابراز نگرانی از کوتاه بودن وقت باقی مانده برای مذاکره و با ادعای وجود فاصله زیاد تا ایجاد توافق میان ایران و 1+5، بحث توان موشکی ایران را یکی از موضوعات قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل و گفت‌وگوهای ایران و قدرت‌های غربی دانست.

وی ضمن مثبت ارزیابی کردن توافق ژنو، امضای این موافقت‌نامه را گام ابتدایی و فرصتی واقعی برای رسیدن به یک توافق خواند اما در عین حال گفت:‌ هنوز فاصله زیادی تا رسیدن به این نتیجه وجود دارد.

وی هم‌چنین رسیدن به توافق جامع را کاری نه‌چندان‌آسان خواند و ادعا کرد که «ایران باید تصمیم های سختی درجهت جلب اطمینان جامعۀ جهانی در مورد ماهیت برنامۀ هسته ای اش بگیرد.»

 آقای «ایر» در پاسخ به سوالی در خصوص عدم موافقت ایران با گنجاندن موضوع موشک‌ها در مذاکرات این کشور و 1+5، این بحث را موضوع قطع‌نامه‌های شورای امنیت دانست و افزود: بر اساس مفاد برنامه اقدام مشترک «پرداختن به قطعنامه های شورای امنیت» به صراحت آورده شده است.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به سوالی در خصوص مواضع مخالفین ایرانی و آمریکایی مذاکرات هسته‌ای، رضایت منتقدان آمریکایی را منوط به امضای توافق جامع و از میان برداشتن توانایی ایران برای دست‌یابی به سلاح هسته‌ای دانست.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها