امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۱:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86668
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس قم – زهرا زنگنه: ویژگی فقه شیعه این است که برای اندیشه‌های فطری و بدیهی بدون دغدغه و نگاهی سخت و بدون ...

خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس قم – زهرا زنگنه: ویژگی فقه شیعه این است که برای اندیشه‌های فطری و بدیهی بدون دغدغه و نگاهی سخت و بدون توجه به پیچ و خم‌ها، فتوایی متقن و هماهنگ ارائه می‌کند که فتوای رهبر انقلاب اسلامی نیز مبنی بر «تحریم استفاده از سلاح‌های اتمی» یکی از همین فتواها است.

این فتوا به محض صدور مورد توجه و استقبال قرار گرفت و جای بحث را باز کرد که به دنبال آن این روزها تعدادی از محققان خارجی با سفر به قم و دیدار با نخبگان فرهنگی و مذهبی این شهر به بحث و تبادل نظر در خصوص تشیع و سلاح‌های کشتار جمعی پرداختند.

تاریخدان و کارشناس ارشد مسائل سیاسی با ابراز خشنودی از حضور در قم اظهار کرد: دیدار با اهل فن و افراد عالِم مرا بسیار شگفت‌زده کرد زیرا توانستم پاسخ سئوالاتم را در خصوص فتوای رهبر انقلاب اسلامی و سلاح‌های جمعی دریافت کنم.

گرث پرتر افزود: آنچه برایم دارای اهمیت بود آگاهی از زمان ممنوعیت استفاده از سلاح‌های کشتار جمعی در ایران بود که با بررسی پی به ممنوعیت این سلاح‌ها از زمان امام خمینی (ره) بردم.

وی خاطرنشان کرد: آنچه در تبلیغات و گفتارها وجود دارد با واقعیت دنیای شیعه هم خوانی ندارد؛ پیش از سفر به ایران سوء‌تفاهم‌هایی در خصوص استفاده از این سلاح‌ها وجود داشت اما در حال حاضر متوجه این گفته‌های نادرست شده‌ام.

این تاریخدان به کتابش با نام «بحران ساختگی» اشاره کرد و گفت: با نوشتن این کتاب قصد دارم به خواننده بفهمانم سلاح اتمی از کجا شروع شده و ایران نیز به طور حتم از استفاده آن ممانعت کرده و با آن مخالف است.

گرث پرتر افزود: در رسانه‌ها اعلام می‌شود ایران از سلاح‌های هسته‌ای استفاده می‌کند در حالیکه این امر واقعیت ندارد.

وی افزود: نکته کلیدی آن است که متوجه شدم همه اطلاعاتی که دولت بوش و اوباما در مورد ایران می‌دهند نادرست است.

در ادامه دیگر اندیشمند خارجی که به قم سفر کرده است گفت:‌ در خصوص آنچه درباره ایران گفته می‌شود با واقعیت تطابق ندارد به همین علت همواره علاقمند به آگاهی از حقیقت بوده و هستم.

کاتریانا مدسنن برگزاری اینگونه جلسات و نشست‌ها را مفید عنوان کرد و گفت: با گفت‌و‌گو و تبادل نظر می‌توانیم از نظرات متعدد مطلع شویم.

وی یادآور شد: دانستن و آگاهی از تحریم‌های ایران برایم دارای اهمیت بوده است و با آمدن به ایران و شرکت در جلسات به دنبال آگاهی از حقایق هستم.

یکی دیگر از اساتید دانشگاه که مسلمان شده است با اشاره به اینکه اسلام دلایل بسیاری برای آخرین پدیده وحی و دین بودن دارد گفت: مطالب بسیاری پشت تفکر اسلام وجود دارد و به نظرم اسلام پدیده وحی و دین است.

کوین برت از اساتید دیگر دانشگاه در خصوص سلاح‌های کشتار جمعی گفت: از روزی که سلاح‌ها ایجاد شدند ترس داشتم و همواره این موضوع برایم غیر قابل هضم بود که چرا بسیاری از مردم این موضوع را پذیرفته‌اند.

وی افزود: پس از قضیه 11 سپتامبر و جنگ در عراق و افغانستان حضور این سلاح‌ها ذهنم را مشغول ساخت و تصور می‌کردم حقیقت شکافته می‌شود.

وی به اسلام هراسی اشاره و اظهار کرد: اسلام هراسی از زمان حضرت رسول اکرم(ص) بوده است و در هر زمان موقعیت و مشخصات زمان خود را داشته است؛ در واقع اسلام دینی است که هیچ خطری ندارد.

سرگئی جنت، اندیشمند روسیه‌ای که چند سال است مسلمان شده با بیان اینکه این سومین سفرش به استان قم است تصریح کرد: حضور تکنولوژی و صنعت را به راحتی می‌توان در شهر مشاهده کرد، سیستم حمل و نقل پیشرفت بسیار خوبی داشته و به طور حتم آینده روشنی در انتظار استان است.

در پایان جلسه گرث پرتر در جواب سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر نتایج و روند مذاکرات 1+5 گفت: به دنبال صحبت‌هایی که با آقای ظریف داشته‌ام که قصد نوشتن روایتی از دیدارمان را دارم.

انتهای پیام/2258/ل30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها