امروز : جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 18
۱۰:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86679
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 103
محمدکریم عابدی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به دیدگاه امام در ارتباط با تعامل با سایر ...

محمدکریم عابدی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به دیدگاه امام در ارتباط با تعامل با سایر کشورها و از جمله قدرت‌های غرب و شرق، گفت:‌ امام هیچ گاه نظر فردی نداشت و نظرات وی برگرفته از قرآن و عترت بود و عنوان می‌کرد که ما نه زیر بار ظلم می‌رویم و نه به کسی ظلم می‌کنیم.

وی افزود:‌ امام به استثنای رژیم صهیونیستی هیچ محدودیتی را برای رابطه با کشورها قائل نبود و زمانی هم که‌ آمریکا به صورت یکطرفه رابطه خود را با جمهوری اسلامی ایران قطع کرد امام گفت که ما از این قطع رابطه آمریکا استقبال می‌کنیم اما ما خواهان همچین اقدامی نیستیم.

این نماینده دوره هشتم مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: زمانی از امام سوال شد که شما بین آمریکا، شوروی و انگلیس کدامیک را بدتر می‌دانید در پاسخ گفتند که امریکا از شوروی بدتر است و شوروی از آمریکا بدتر و انگلیس از هر دوی آنها بدتر است و امروز هم دنیا به این نتیجه رسیده که انگلیسی‌ها بسیاری از فتنه‌ها و جنگ‌ها را هدایت می‌کرده‌اند.

عابدی خاطرنشان کرد: آنهایی که دم از پیروی از خط امام می‌زنند و در حقیقت می‌خواهند خط رهبری را کمرنگ کنند با قاطعیت با آنها می‌گویم که خط امام همان خطی است که مقام معظم رهبری امروز آن را قوی‌تر و برجسته‌تر ادامه می‌دهد و قاطعانه در برابر توطئه‌های رنگارنگ استکبار ایستاده است.

وی افزود: صدماتی که در جریان فتنه 88 به کشور وارد آمد توسط کسانی صورت گرفت که می‌خواستند انقلاب را به نفع خود مصادره کنند و از کسانی نشأت گرفت که خود را از متولیان انقلاب می‌دانستند.

این نماینده دوره هشتم مجلس شورای اسلامی اظهار داشت:‌ کسانی که دم از امام و خط امام می‌زنند اگر سیره امام را در سیره رهبری دیدند بدانند که در مسیر صحیح گام برمی‌دارند و در غیر اینصورت بدانند که دروغ می‌گویند.

عابدی خاطرنشان کرد: اگر آمریکا حقوق ملت ایران را به رسمیت بشناسد هیچ محدودیتی برای رابطه با این کشور وجود ندارد و موافقت امروز مقام معظم رهبری با مذاکرات نیز به این خاطر است که به دنیا ثابت شود که ایران اهل مذاکره است و زیر بار ظلم نمی‌رود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار