امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۸:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86682
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
«رائد عبد الحسین السودانی»، اندیشمند مسلمان عراقی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد تصریح کرد: انقلاب ...

«رائد عبد الحسین السودانی»، اندیشمند مسلمان عراقی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد تصریح کرد: انقلاب اسلامی در ایران بارزترین رخداد قرن بیست است، چراکه موجب بازگشت شکوه و عظمت اسلام به آن پس از تلاش‌ قدرت‌های استکباری برای خوار و خفیف کردن آن شد.

السودانی گفت: با وجود حاکمیت رژیم شاهنشاهی بر ایران هیچ‌ کس نمی‌توانست تصور کند که امام خمینی(ره) با انقلاب خویش بتواند بر این رژیم پیروز شود، اما آن حضرت با بخشیدن بعد انقلابی و از خود گذشتگی به آن توانست علاوه بر سرنگونی رژیم شاهنشاهی، آمریکا و رژیم صهیونیستی را هم شکست دهد.

این اندیشمند عراقی افزود: امام خمینی به دین اسلام علاوه بر بعد اعتقادی، بعد سیاسی نیز بخشید و آن را به عنوان یک طرح سیاسی مطرح کرد و انقلاب اسلامی بزرگی در عرصه بین‌المللی به طور عام و منطقه به طور خاص ایجاد کرد.

وی خاطر نشان کرد: درحالی که جهان در آن دوره به دو قطب شرقی و غربی تقسیم و حالتی از یاس و ناامیدی بر ملل منطقه حاکم شده بود، امام خمینی و انقلاب ایران این یاس و ناامیدی را به پیروزی و آزادی تبدیل کرد و نماد این امر بیرون راندن نظامیان صهیونیستی از جنوب لبنان بود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها