امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۲۱:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86683
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شهرکرد، مصطفی پورمحمدی ظهر امروز در جمع مردم شهرکرد در مصلی امام خمینی این شهر با گرامیداشت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شهرکرد، مصطفی پورمحمدی ظهر امروز در جمع مردم شهرکرد در مصلی امام خمینی این شهر با گرامیداشت سالروز ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی اظهار داشت: امام راحل با قیام تاریخی خود نه تنها در ایران منجر به تحول شد بلکه در سراسر جهان تحول بزرگی ایجاد کرد.

وی با بیان اینکه امام خمینی یک مبنای اساسی در جهان ایجاد کرد، گفت: عصر حاضر عصر امام راحل است چراکه هنوز مردم جهان در شعاع حرکت امام(ره) زندگی می‎کنند.

پورمحمدی، ایجاد نظام جمهوری اسلامی را از مهمترین ابتکارات امام راحل دانست و تصریح کرد: امام خمینی برای رای و نظر مردم ارزش و جایگاه والایی قائل بود و معتقد بودند اگر نظامی بر اساس رای و اراده مردم شکل بگیرد آن نظام پایدار خواهد بود.

وزیر دادگستری با بیان اینکه امام خمینی(ره) در دو سطح فردی و اجتماعی تحولات بزرگی در کشور ایجاد کرد، افزود: امام راحل در حوزه فردی منجر به خودآگاهی مردم و در حوزه اجتماعی سبب شکل‎گیری خودباوری اجتماعی شد.

این مسئول خاطرنشان کرد: امام علاوه بر دو حوزه فردی و اجتماعی، در عرصه سیاسی، منطقه‌ای و جهانی نیز تحولات بزرگی ایجاد کرد و هنوز گفتمان امام خمینی(ره) بر فضای فکری، سیاسی و تمدنی جهان مطرح و تاثیرگذار است.

وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) ملت ایران را مصمم و با اراده قوی پرورش داد، اضافه کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ما به ملتی مصمم و با عزم و اراده قوی تبدیل شدیم به همین سبب است که غرب هر بار با توطئه و ترفندی قصد دارد این عزم و اراده را در هم بشکند.

پورمحمدی به مذاکرات ایران با کشورهای 1+5 اشاره کرد و افزود: این که عده‌ای مطرح می‎کنند دولتمردان در این مذاکرات از موضع ضعف عمل کردند، صحیح نیست چرا که دستاوردی که امام راحل برای ملت به دست آورده، ایران اسلامی را به قدرت بزرگی تبدیل کرده که امروز قدرت های بزرگ با ما به پای میز مذاکره می‎نشینند.

وزیر دادگستری افزود: بی‎شک رعایت حقوق مردم در بالاترین سطح موضوعی است که دولتمردان به آن باید توجه لازم را داشته باشند و باید دقت کنند که دشمن فریبکار و فتنه‌گر بوده و به دنبال امتیازگیری از ایران است.

این مسئول با اشاره به عملکرد دولت یازدهم، تصریح کرد: آنچه باید دانست این است که مجموعه دولت در خدمت به مردم، پای‎بند به آرمان‌های امام راحل و مقام معظم رهبری و دلسوز نظام است.

وی افزود: البته اینکه نظام ما باید پایدار، عزیز و سربلند باشد و به اهداف و آرمان‌های خود دست پیدا کند نیز موضوعی است که باید همه نسبت به آن دغدغه و دقت لازم را داشته باشند و به دولت در این زمینه کمک کنند و اگر انتقادات و یا بحثی وجود دارد باید در فضای مهر و محبت و دلسوزانه مطرح شود.

پورمحمدی با اشاره به محورهای دولت برای پیشبرد امور کشور، متذکر شد: حرکت بر اساس کار کارشناسی و عالمانه، اداره منطقی و عقلانی کشور، پرهیز از حاشیه‌های مزاحم و دست و پاگیر و برخورد صادقانه و توام با مهر و محبت با مردم از مهم‌ترین این محورها است.

وزیر دادگستری با بیان اینکه کم‎رنگ شدن فرهنگ مهر و محبت در کشور فاصله گرفتن از اندیشه‌های امام راحل است، اذعان داشت: حاکم کردن اخلاق، روراست بودن با مردم و صداقت داشتن با آن‌ها از محورهای مهم دولت یازدهم به شمار می‏‌رود.
انتهای پیام/68001/ن40
برچسب ها:
آخرین اخبار