امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۴:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86702
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 19
علی امرالهی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با اشاره به افزایش ساخت‌وسازهای غیرمجاز در پارک ملی لار، اظهار داشت: بر اساس بند الف ماده 3 قانون حفاظت ...

علی امرالهی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با اشاره به افزایش ساخت‌وسازهای غیرمجاز در پارک ملی لار، اظهار داشت: بر اساس بند الف ماده 3 قانون حفاظت محیط زیست، مناطق چهارگانه ایجاد شد که «پارک ملی» در این میان از اهمیت بیشتری برخوردار است.

رئیس اداره حقوقی محیط زیست استان تهران با بیان اینکه افزایش ساخت‌وسازهای غیرمجاز در پارک ملی لار تهدید بزرگی برای محیط زیست به شمار می‌رود، افزود: به دلیل وجود سد لار در این منطقه و تأمین آب شرب شهر تهران از این سد، این منطقه از ارزش و اهمیت ویژه‌ای برخوردار شده است.

امرالهی در ادامه یادآور شد: بر اساس مصوبه شورای عالی امنیت ملی هرگونه ساخت و ساز در پارک ملی لار حتی در صورت اخذ طرح هادی ممنوع است.

رئیس اداره حقوقی محیط زیست استان تهران بیان داشت: از سال 89 سرپرست پارک ملی لار به شناسایی ساخت و سازهای غیرمجاز در این منطقه پرداخت و نسبت به معرفی آنها به مراجع قضایی اقدام کرد.

وی ادامه داد: بر همین اساس و طبق تبصره دو ماده 10 قانون حفاظت از محیط زیست دستور قضایی برای قلع و قمع ساخت‌وسازهای غیرمجاز در پارک ملی لار صادر شد.

امرالهی اضافه کرد: جلوگیری از ادامه روند ساخت‌وسازهای غیرمجاز در پارک ملی لار موجب شد تا اهالی این منطقه از سرپرست پارک ملی لار به دستگاه قضایی شکایت کنند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه پارک ملی لار به عنوان یکی از ریه‌های تنفسی تهران به شمار می‌رود، ادامه روند ساخت و ساز در این محدوده علاوه بر اینکه موجب تخریب اکوسیستم محیط زیست می‌شود به عنوان تهدید برای کلانشهر تهران نیز محسوب می‌شود.

رئیس اداره حقوقی محیط زیست استان تهران همچنین به ایجاد شهرک زیتون در پارک ملی سرخه حصار اشاره کرد و افزود: باید از بروز چنین اتفاقاتی جلوگیری شود و این امر مستلزم همکاری و اهتمام تمامی دستگاه‌های ذی‌ربط از جمله قوه قضاییه است.

انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها