امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 25
۱۰:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86706
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، روز جمعه 9 خرداد ماه بیمارستان صحرایی توسط مسئولین دانشگاه علوم پزشکی ایران در قسمت ضلع شرقی مرقد امام ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، روز جمعه 9 خرداد ماه بیمارستان صحرایی توسط مسئولین دانشگاه علوم پزشکی ایران در قسمت ضلع شرقی مرقد امام خمینی(ره) مستقر شد. 

نادر توکلی رئیس مجتمع آموزشی و درمانی حضرت رسول اکرم(ص) و رئیس بیمارستان صحرایی با اعلام این خبر اظهار داشت: بیمارستان صحرائی با محوریت بسیج جامعه پزشکی دانشگاه، تحت نظارت بسیج جامعه پزشکی و اعضای هیئت رئیسه دانشگاه طبق برنامه هر ساله، در مراسم ارتحال امام (ره)  خدمت رسانی به زائرین را بر عهده خواهد داشت.

وی گفت: امسال نیز تمام امور این بیمارستان را با هماهنگی های بین بخشی و کادر پزشکی متشکل از متخصصین طب اورژانس، دستیاران و اساتید طب اورژانس اداره خواهد شد.

وی تصریح کرد: قسمت اتاق عمل را با گروه جراحی و متخصصین بیهوشی پوشش خواهیم داد. درقسمت پرستاری، از ظرفیت بالقوه دفتر پرستاری و مراکز درمانی استفاده می کنیم. کادر پشتیبانی، اداری و مالی، دارو یی از بیمارستان حضرت رسول اکرم(ص) و تجهیزات نیز به طور عمده توسط اداره تجهیزات دانشگاه  خریداری شد و تأسیسات آن را دفتر فنی دانشگاه بر عهده داشت.

توکلی گفت: برنامه های اطلاع رسانی و تهیه گزارش توسط روابط عمومی دانشگاه متقبل شده است. حمایت و نظارت کلی در بهبود روند کار و انجام امور را بسیج جامعه پزشکی انجام خواهند داد. معاونت توسعه دانشگاه نیز حمایت مالی و اعتبارات لازم را در این خصوص تخصیص دادند.

وی افزود: سازه بیمارستان صحرایی روز جمعه 9 خردادماه به محل مورد نظر انتقال و مستقر شد و موارد مرتبط با تجهیزات بر اساس چینشهای استاندارد در منطقه قرار گرفت.

توکلی گفت: بیمارستان صحرایی در دو بخش خدمات سرپایی و بستری کار خود را انجام خواهد داد. آمادگی لازم برای شیوع احتمالی بیماریهای واگیر به خصوص بیماریهای گوارشی وجود دارد که هماهنگی های لازم در این مورد توسط معاونت بهداشتی دانشگاه انجام شده است.

وی ادامه داد: در قسمت کلینیک سرپایی( که بیشتر در ورود بخش تریاژ است) پرستار بیمار را ارزیابی می کند و بیماران ، اولویت بندی می شوند. اگر بیمار به خدمات سرپائی و ویزیت نیاز داشته باشد، به بخش سرپائی ارجاع داده خواهد شد واگر وضعیت بحرانی داشته و نیاز به احیا داشته باشد به اتاق بحران  که اساتید متخصص طب اورژانس در آن مستقر هستند، منتقل می شود.

توکلی افزود: اگر بیمار نیاز به بررسی بیشتر و انجام یکسری اعمال سرپائی داشته باشد به بخش بستری موقت ارجاع داده می شود و خدمت می گیرد.

توکلی در خاتمه گفت: این بیمارستان به طوری رسمی کار خود را از صبح روز 13 خرداد ماه  آغاز و تا پایان وقت روز 14 خرداد به زائرین مرقد امام(ره) خدمات ارائه خواهد کرد. همچنین با هماهنگی مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای دانشگاه و معاونت درمان بحث ارجاعات و مدیریت بحران با هماهنگی بسیج جامعه پزشکی در نظر گرفته شده و دو بیمارستان مرجع نیز ( فیروزآبادی و شهدای هفتم تیر) بحث ارجاعات را پشتیبانی خواهند کرد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها