امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۶:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86709
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 19
کارن خانلری، عضو کمیسیون آموزش مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در خصوص «تعطیلی پنج‌شنبه‌ها و ...

کارن خانلری، عضو کمیسیون آموزش مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در خصوص «تعطیلی پنج‌شنبه‌ها و دریافت وجه از دانش‌آموزان برای حضور در کلاس‌های فوق برنامه» اظهار داشت: به نظر بنده تعطیلی پنج‌شنبه برای مقاطع ابتدایی تا متوسطه حرکت خوبی است و دانش‌آموزان می‌توانند به مسائل کمک آموزشی و فرهنگی بپردازند؛ اما باید این مسئله سازماندهی شود.

وی ادامه داد: در دنیا رسم بر این است که برای سازماندهی برنامه‌های کمک آموزشی و فوق‌ برنامه، والدین نیز مشارکت می‌کنند و این طور نیست که فقط آموزش و پرورش به آن بپردازد و به نظر بنده خانواده‌ها نیز باید با صرف هزینه البته نه یک هزینه زیاد که به بودجه خانواده لطمه بزند، در این خصوص مشارکت داشته باشند.

خانلری با اشاره به تجارب دنیا در خصوص مسائل کمک آموزشی افزود: اگر یک روز در هفته به مسائل کمک آموزشی اختصاص داده شود، تجارب کشورهای دیگر نشان داده است که این امر می‌تواند در تربیت و شکل‌گیری فکر دانش‌آموزان نقش مهمی ایفا کند و بنده آن را خیلی مهم می‌دانم؛ البته می‌دانم این طرح مخالفانی نیز دارد و برای بنده قابل قبول نیست که مخالفت با تعطیلی پنج‌شنبه از دیدگاه صرفاً مالی مطرح شود.

عضو کمیسیون آموزش مجلس یادآور شد: این بسیار بد است که بگوییم مخالف این طرح هستیم به دلیل آنکه خانواده‌ها به خرج می‌افتند و این دلیل نمی‌شود؛ چرا که خانواده‌ها باید برای تربیت و بزرگ کردن فرزندان خود هزینه کنند و فکر نمی‌کنم خانواده‌ها در این خصوص مشکل خاصی داشته باشند و امیدوارم آموزش و پرورش بتواند این مسئله را مدیریت کند.

وی خاطرنشان کرد: لازم است یک روز در هفته جدای از مسائل آموزش به مسائل کمک آموزشی و پرورشی دانش‌آموزان اختصاص داده شود و این تجربه در دنیا نشان داده است که می‌تواند در راه اعتلای دانش‌آموزان نقش مثبتی داشته باشد.

خانلری اضافه کرد: فکر می‌کنم بدون اینکه دوباره بگوییم باید پنج‌شنبه‌ها دانش‌آموزان به کلاس درس بروند باید با مدیریت صحیح و برنامه‌ریزی خاص این قضیه را نیز مدیریت کنیم.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها