امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۱:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86712
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 32
مرتضی بختیاری در حاشیه برگزاری مراسم بیست و پنجمین سالگرد رحلت ملکوتی امام خمینی در محل مسجد صاحب‌الزمان این شهر در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ...

مرتضی بختیاری در حاشیه برگزاری مراسم بیست و پنجمین سالگرد رحلت ملکوتی امام خمینی در محل مسجد صاحب‌الزمان این شهر در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یاسوج اظهار داشت: پس از این مصیبت بزرگ مژده‌ای بزرگ مبنی بر انتخاب مقام معظم رهبری به زعامت مسلمین جهان را داشتیم.

وی ادامه داد: خط و دیدگاه امام در ابعاد مختلف مطرح است و دیدگاه‌های امام در بخش قضا همانند سایر قوا آمده و امروز به عنوان سندی ماندگار در دسترس است.

بختیاری گفت: در دستگاه قضایی در بخش بایدها و نبایدها کار شده، ولی آنچنان که آن حضرت ترسیم کرده و در وصیت‌نامه نیز هست باید تلاش زیادی شود.

این مسئول ادامه داد: در بخش احقاق حق و اینکه در هر کجا ظلمی بود مردم باید احساس کنند مرجع و پناهگاهی وجود دارد و آن دستگاه قضایی است باید کار بیشتری شود.

معاون دادستان کل کشور با تأکید بر اینکه در این دو حوزه مهم البته کارهای بزرگی صورت گرفته، خاطرنشان کرد: به نظر من هنوز فاصله داریم از آن چه که امام ترسیم فرمودند.

وی آینده دستگاه قضایی را خوب متصور شد و در پاسخ به این سؤال که امام تا چه اندازه نسبت به برخورد با مفاسد اقتصادی دغدغه داشت، تصریح کرد: امام خمینی برای مبارزه با مصادیق فساد تأکید فراوانی داشتند و در حوزه مفاسد اقتصادی نیز همواره یکی از دغدغه‌های آن حضرت مقابله قاطع با این نوع مفسده‌ها بود چیزی که امروزه مقام معظم رهبری نیز تأکید فراوانی نسبت به آن دارند.

بختیاری فرمان هشت ماده‌ای مقام معظم رهبری برای مقابله با مفاسد اقتصادی را بهترین راهبرد برای مقابله با این نوع از فساد برشمرد و گفت: آخرین راه‌‌حل در این گونه مفاسد برخورد قضایی است نه اولین راه‌ حل، بنابراین پیشگیری از عدم وقوع چنین مفاسدی تقویت سیستم نظارتی با راهکاری متفاوت از جمله الکترونیکی کردن نظارت‌ها است و ساختار نیز طوری تعیین شود که منافذ فساد و رانت‌خواری بسته شود.
انتهای پیام/2571/ن30/ظ1004
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها