امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۱:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86714
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 177
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شرق استان تهران، یکی از حاشیه‌های جالبی که در وقوع طوفان شدید در شهرستان دماوند رخ داد، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شرق استان تهران، یکی از حاشیه‌های جالبی که در وقوع طوفان شدید در شهرستان دماوند رخ داد، شکسته شدن درخت کهن‌سال و خشکی در منطقه کیلان بود که با وجود اینکه شاخ و برگی نداشت، طوفان توانسته بود این درخت را از ریشه در بیاورد.

در حوادث روزهای گذشته در استان تهران، شهرستان دماوند در شرق استان تهران نیز از آسیب‌های این طوفان خطرناک و پیش‌بینی نشده بی‌نصیب نبود.

طوفانی که معلوم نبود از کجا آمده و حتی هواشناسی نیز در خصوص این حادثه پیش‌بینی خاصی نکرده بود، نشان از قدرت خداوند متعال داشت؛ این حادثه تلنگری برای ماست که حواس‌ خود را بیشتر جمع کنیم و بدانیم که خداوند بزرگ خیلی راحت می‌تواند زمین و آسمان را به هم پیوند دهد.

دستگاه‌ها به حوادث غیرمترقبه اهمیت بیشتری دهند

شاید این حادثه تلنگر دیگری باشد برای دستگاه‌های خدماتی و امدادی که به حوادث غیرمترقبه اهمیت بیشتری داده و آمادگی خود را در این زمینه افزایش دهند؛ متاسفانه غافلگیری این طوفان موجب شد در استان تهران، پنج نفر کشته و 30 نفر زخمی شوند.

این طوفان که در شهرستان‌های استان تهران نیز رخ داد، خوشبختانه در دماوند با وجود اینکه سرعت وزش باد 70 کیلومتر در ساعت بود، اما خسارت جانی نداشت؛ ولی خسارت مالی زیادی وارد شد که شهرداری دماوند بیشترین خسارت را در این حادثه دید.

شکسته شدن درختان و قطع برق، جدی‌ترین آسیب طوفان به شهرستان دماوند بود.

باد از سمت جنوب غربی شهرستان دماوند به وزیدن گرفت و سبب ایجاد گرد و غبار شد؛ همچنین وزش شدید باد در این شهرستان سبب توقف خودروها در محور دماوند به فیروزکوه شد.

آماده‌باش 32 نیروی شهرداری دماوند

معاون خدمات شهری شهرداری دماوند در همین ارتباط در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در شرق استان تهران با اشاره به حادثه‌ای که در دو روز گذشته در این شهر اتفاق افتاد، اظهار داشت: سه گروه متشکل از واحدهای خدمات شهری و فضای سبز هنگام وقوع حادثه در حالت آماده‌باش قرار گرفتند.

آرمین براتی با بیان اینکه 32 نیروی شهرداری دماوند در سطح شهر حضور پیدا کردند، افزود: این تعداد نیرو برای جلوگیری از آسیب‌های احتمالی نظیر رفع آب‌گرفتگی و شکسته شدن درختان در خیابان‌ها حضور داشتند.

وی تصریح کرد: پس از اینکه چند اصله درخت بر روی سیم‌های برق افتاد و موجب قطع برق در شهر دماوند شد، نیروهای شهرداری به شرکت برق کمک کردند تا شاخ و برگ درختان را از روی سیم‌های برق جمع‌آوری کنند.


10 اصله درخت نظیر تبریزی و گردو شکسته شد

معاون خدمات شهری شهرداری دماوند با بیان اینکه 10 اصله درخت نظیر تبریزی و گردو شکسته شد، گفت: همچنین تابلوهای هدایت مسیر در بلوار بعثت نیز بر اثر شدت طوفان کنده شد.

براتی با بیان اینکه این حوادث پیش‌بینی شده بود، خاطرنشان کرد: درختانی که می‌توانستند ایجاد خطر کنند، در گذشته جمع‌آوری شده بودند و مشکل زیادی در این زمینه وجود نداشت.

وی با بیان اینکه تنها یک حادثه در دماوند رخ داد، گفت: درختی بر اثر شکسته شدن بر روی فرد موتورسواری افتاد که خوش‌بختانه موتورسوار با رعایت نکات ایمنی و داشتن کلاه ایمنی، آسیب جدی ندید.


شهرهای آبسرد و کیلان هم حادثه دیدند

به گزارش فارس؛ آسیب‌های اشاره شده در شهرهای آبسرد و کیلان هم وارد شد و شهروندان این دو شهر به دلیل افتادن درختان شکسته شده بر روی سیم‌های برق پنج ساعتی را بدون برق و روشنایی گذراندند.

با توجه به اعلام هواشناسی شهرستان دماوند، میزان سرعت باد 70 کیلومتر در ساعت بود که در شهرهای کیلان و آبسرد با توجه به کوه‌ها و تپه‌های اطراف آن، سرعت باد کاسته شده بود.

یکی از حاشیه‌های جالبی که خبرنگار فارس با آن مواجه شد، شکسته شدن درخت کهن سال و خشک در منطقه کیلان بود؛ با وجود اینکه این درخت شاخ و برگی نداشت، طوفان توانسته بود آن را از ریشه دربیاورد.

به هر حال، در برهه‌ کنونی انتظار می‌رود که دستگاه‌های خدمات‌رسان نظیر هلال احمر، آتش‌نشانی و شهرداری‌ها ‌آمادگی خود را برای رویارویی با خطرات احتمالی بیش از پیش کنند.

انتهای پیام/2568/ع30/پو3002
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها