امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۶:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86727
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 153
«یاسین جابر»، نماینده پارلمان لبنان از جریان «توسعه و آزادی» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بیروت تصریح کرد: ...

«یاسین جابر»، نماینده پارلمان لبنان از جریان «توسعه و آزادی» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بیروت تصریح کرد: تمام گروه‌ها و جریان‌های سیاسی لبنان خواهان توافق برسر نامزدی مشترک جهت تصدی پست ریاست جمهوری هستند که تاکنون ممکن نشده است.

جابر با بیان اینکه ما خواهان شخصیتی برای تصدی ریاست جمهوری هستیم که خارج از چارچوب‌ها و محاسبات حزبی و جناحی باشد، ابراز امیدواری کرد که بحران‌های اجتماعی و سیاسی و اقتصادی حاکم بر کشور، رهبران لبنان را به اتخاذ تصمیمی جدی برای خروج از بحران سوق دهد.

این نماینده پارلمان لبنان درباره کاهش سطح و میزان گفت‌وگوها گفت: تمام طرف‌ها دید و موضعی مثبت به قضایا دارند، با این حال تاکنون توافقی بین جریان‌ها حاصل نشده و این موضوعی است که به شکلی خاص بین جریان المستقبل و جریان ملی آزاد قابل ملاحظه است.

وی در خصوص بازتاب انتخابات سوریه بر روند مذاکرات و گفت‌وگوهای جریان‌ها و جناح‌های سیاسی لبنان گفت: آنچه در آن شک نیست، اینکه اوضاع جاری در سوریه نه تنها بر لبنان که بر تمام منطقه تاثیر دارد، ولی آنچه در آن تردید نیست، اینکه انتخابات ریاست جمهوری در سوریه منتهی به انتخابات ریاست جمهوری در لبنان خواهد شد.

جابر درباره انتخابات ریاست جمهوری سوریه نیز گفت: انتخابات ریاست جمهوری در سوریه مرحله‌ای مهم در تاریخ و بحران این کشور است، اما هرچه هست آنکه این انتخابات باید ما را به برخی حقایق و واقعیت‌ها باز گرداند که مهمترین آنها دستیابی به توافق سیاسی و پایان دادن به خشونت‌ها در سوریه است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها