امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۴:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86735
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 33
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «اسکای نیوز»، «عدلی منصور» رئیس جمهور موقت مصر با حضور در تلویزیون رسمی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «اسکای نیوز»، «عدلی منصور» رئیس جمهور موقت مصر با حضور در تلویزیون رسمی مصر ضمن تقدیر از مردم این کشور برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری، تأکید کرد که دولت نقشه راه را تا پایان پیش خواهد برد.

وی همچنین در اشاره به دوره ریاست جمهوری‌اش بعد از برکناری «محمد مرسی» از ریاست جمهوری مصر در 30 ژوئن، گفت که دوران سخت و مسئولیت دشواری را پشت سر گذاشته بود.

منصور گفت که مسئولیت ریاست جمهوری در سایه چالش‌هایی که مصر را تهدید کرده بود را بر عهده گرفته و تلاش کرده بود تا اصول دموکراسی را در کشور اعتلا ببخشد.

رئیس جمهور موقت مصر همچنین تأکید کرد که این کشور بار دیگر جایگاه قبلی خود در منطقه را به دست خواهد آورد و افزود: ارتش و نیروهای پلیس تلاش کردند تا از سقوط قدیمی ترین کشور تاریخ جلوگیری کنند و از این به بعد این کشور شاهد انحصار دین و کشور به نفع یک گروه نخواهد بود.

وی همچنین اعلام کرد که تنها با گذشت زمان حجم توطئه ها علیه مصر مشخص خواهد شد و خواستار بازنگری در رویکرد دینی به دور از تعصب و تروریست شد.

عدلی منصور به «عبدالفتاح السیسی»‌رئیس جمهور منتخب مصر توصیه کرد که استقلال قضات مصری را حفظ کند.

وی که در این سخنرانی تحت تأثیر نیز قرار گرفته بود از مردم این کشور قدردانی کرد و از دو دولت موقتی که در طول یک سال گذشته به نخست وزیری «حازم الببلاوی» و «ابراهیم محلب» با او همراه بودند تشکر و قدردانی کرد.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها