امروز : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 24
۱۳:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8674
تاریخ انتشار: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۸:۳۵
تعداد بازدید: 78
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از یاسوج، حمیدرضا واعظی‌زاده ظهر امروز در کارگروه گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از یاسوج، حمیدرضا واعظی‌زاده ظهر امروز در کارگروه گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: هیچ میراثی بالاتر از شهدا نداریم و مایه افتخار است که شهدای گمنام را در این اماکن به خاک می‌سپاریم.

مدیرکل میراث فرهنگی استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: دو شهید گمنام در بافت تاریخی دهدشت به خاک سپرده شد که مسئولان نهایت همکاری را داشتند و اکنون این بافت تاریخی با وجود دفن دو شهید والامقام اجر و قربی پیدا کرده و هیچ‌گونه تخریبی هم در آن منطقه صورت نگرفت.

این مسئول در ادامه گفت: اما در تپه معروف به ژاندارمری شهر سی‌سخت وضع به گونه‌ای دیگر است و آقایان آمده‌اند و از این موقعیت سوءاستفاده کرده‌اند و به تخریب گسترده دست زده‌اند در حالی که خاکسپاری دو شهید والامقام بر فراز این تپه نیاز به تخریب این‌گونه نداشت.

وی برخی اقدامات شهرداری سی‌سخت را عامدانه دانست و گفت: این شکایتی که از شهرداری شده به ما ربطی ندارد و از مرکز پی‌گیر آن هستند چرا که تخریب گسترده صورت گرفته توسط شهرداری را مستقیما پی‌گیری می‌کنند.

واعظی‌زاده از جاده کشی و بر هم زدن ریتم این تپه توسط شهرداری سخن به میان آورد و افزود: آن‌ها از این موقعیت سوء استفاده کرده در حالی که خاکسپاری شهدای گمنام بر روی این تپه نیاز به تخریب گسترده آن نداشت.

این مسئول در ادامه با بیان این‌که اگر صحبتی هست و حرفی داریم و شکایتی هست نه برای دفن شهدا بوده، گفت: چه میراثی بالاتر از شهدا و اگر شکایتی هم شده به خاطر سوء ‌استفاده شهرداری بوده و در این مملکت که همه بچه مسلمان هستیم و در برابر خون شهدا مدیون، باید جلوی برخی منفعت‌طلبی‌ها را هم بگیریم.

وی از عدم هماهنگی با میراث فرهنگی در این زمینه گفت و افزود: اگر هماهنگی می‌کردند توصیه‌های لازم می‌شد و باز هم معتقدیم که شهدای یاد شده به این تپه هویت بخشیدند ولی شهرداری برای رسیدن به اهداف خودش اقدام به تخریب گسترده کرد.

وی در ادامه از اجرای طرح سفرهای تابستانه از اول تیر ماه سال‌جاری تا تاریخ 31 شهریور ماه همین سال همزمان با سراسر کشور در این استان خبر داد.

مدیرکل گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: برنامه‌ریزی لازم برای این طرح صورت گرفته و وظایف هر یک از دستگاه‌ها نیز به آن‌ها تفهیم شده است.

وی در این میان به ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت: با توجه به این که ماه مبارک از 19 تیرماه لغایت 17 مرداد ادامه دارد همه تمهیدات برای حفظ حرمت ماه مبارک اندیشیده شده است.

واعظی‌زاده از برگزاری نشست‌های توجیهی برای رؤسای اماکن تفریحی و باغ‌ها در استان خبر داد و گفت: به همه آن‌ها توصیه جدی شده که حرمت ماه مبارک را پاس بدارند و در این ماه کار خلاف شرعی صورت نگیرد.

وی از برنامه‌های قابل اجرا در این طرح اشاره کرد و افزود: نظارت بر ارائه خدمات به مسافران و گردشگران، اجرای تورهای استان‌گردی و تورهای خاص، اطلاع‌رسانی و راهنمایی مسافران و گردشگران از اهم فعالیت‌ها در این طرح خواهد بود.
انتهای پیام/2571/خ30/پ3003
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها