امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۳:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86747
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 52
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، دولت لیبی ساعتی پیش فرمانده جدید حفاظت از تاسیسات نفتی این کشور را ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، دولت لیبی ساعتی پیش فرمانده جدید حفاظت از تاسیسات نفتی این کشور را براساس توافق صورت گرفته با گروه‌های شبه نظامی جهت گشودن بنادر شرق لیبی را منصوب کرد.
عبد الله الثنی، نخست وزیر لیبی سرهنگ «علی الأحرش» را به سمت فرمانده جدید حفاظت از تاسیسات نفتی این کشور منصوب کرد. براساس توافق صورت گرفته بین دولت لیبی و گروه‌های شبه نظامی 4 بندر نفتی این کشور را مجددا خواهند گشود.

کشور لیبی از زمان سرنگونی رژیم سرهنگ قذافی در سال 2011 تاکنون به شدت از ناامنی رنج می‌برد و دولت‌های انتقالی که پس از قذاقی در این کشور روی کار آمدند، هیچ‌گاه نتوانستند، گروه‌های شبه نظامی را که طی انقلاب این کشور موجب براندازی و سرنگونی دیکتاتوری قذافی شدند، را منحل کنند.

شماری از این گروه‌های شبه نظامی به ویژه در مناطق نفتی لیبی که شرق و شمال این کشور را در برمی‌گیرد، خواهان خودمختاری و تسلط بر چاه‌ها و پالایشگاه‌های نفتی این کشور هستند.

برخی از این گروه‌های شبه نظامی چندین ماه است که تعدادی از پالایشگاه‌های نفتی این کشور را در دست دارند.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها