امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۳:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86751
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 37
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا هفته آینده اولین جلسه از سری نشست‌های بررسی مذاکرات ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا هفته آینده اولین جلسه از سری نشست‌های بررسی مذاکرات هسته‌ای با ایران را برگزار می‌کند.
«اد رویس» رئیس این کمیته امروز (چهارشنبه) با بیان اینکه این نشست سه‌شنبه هفته آینده (10 ژوئن) برگزار می‌شود، موضوع این جلسه استماع را بررسی راه‌های راستی‌آزمایی پایبندی ایران به تعهدات هسته‌ای اعلام کرد.
آقای رویس با متهم کردن ایران به «فریبکاری دیرینه»، گفته دستیابی تهران به سلاح هسته‌ای را «وخیم‌ترین تهدید امنیت ملی» پیش‌ روی آمریکا دانسته است. در بخشی از بیانیه رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا آمده است: «در این جلسه استماع، کمیته با همکاری کارشناسان ارشد امنیت ملی، موارد مورد نیاز ایالات متحده و بازرسان بین‌المللی را برای راستی‌آزمایی همه‌جانبه پایبندی ایران به تعهدات هسته‌ای‌اش، مورد بررسی قرار می‌دهد.»
ایران و گروه موسوم به 1+5 (آمریکا، روسیه، چین، انگلیس، فرانسه و آلمان) روز سوم آذر سال گذشته به توافقی موقت دست یافتند. بر اساس آن توافق، طرفین با پذیرش تعهداتی، خود را به مذاکره طی یک بازه زمانی 6 ماهه برای دستیابی به راهکاری جامع و بلندمدت جهت پایان دادن به مناقشه هسته‌ای، ملزم کردند. تاکنون چهار دور از مذاکرات جامع برگزار شده و طرفین تا 29 تیر برای رسیدن به توافق نهایی زمان دارند. بازه زمانی مذاکرات، تا 6 ماه دیگر نیز قابل تمدید است.
انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها