امروز : شنبه ۳ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 23
۰۰:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86756
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، گروه طالبان امروز فیلمی از لحظات فرود آمدن بالگرد حامل نیروهای ویژه آمریکایی و تحویل گروهبان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، گروه طالبان امروز فیلمی از لحظات فرود آمدن بالگرد حامل نیروهای ویژه آمریکایی و تحویل گروهبان «باو برگدال» به آنها را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد.

در این تصاویر، «برگدال» با لباس محلی افغانستان دیده می‌شود و پس از فرود بالگرد آمریکایی، به همراه چند عضو طالبان که پارچه سفیدی را به نشانه صلح بر سر یک تکه چوب به دست دارند، به سمت هم‌قطاران آمریکایی خود می‌رود.

 نیروهای ویژه آمریکا با نزدیک شدن به عوامل القاعده، با آنها دست می دهند، برگدال را تحویل می گیرند و سپس با سوار شدن به بالگرد، از محل دور می‌شوند.

خبر مبادله «برگدال» با 5 عضو شاخص القاعده در کمپ گوانتانامو در آمریکا اما با واکنش‌های کاملا متفاوتی روبرو شد.

شبکه خبری «سی ان ان» در گزارشی مفصل، به زیرپاگذاشته‌شدن قانون آمریکا توسط «باراک اوباما» و عدم هماهنگی با کنگره برای آزادی زندانیان گوانتانامو پرداخت و سخنگوی دولت نیز اعلام کرد که به خاطر فوریت موضوع و به خطر افتادن کل روند آزادی «برگدال»، دولت مجبور شد سریع و بدون‌هماهنگی عمل کند.

این ناهماهنگی‌ها و قانون‌گریزی‌ها اما به همین جا ختم و محدود نشد. هم‌قطاران قدیمی «برگدال» در حضور خبرنگار «سی ان ان» از شنیدن اخبار مربوط به برگدال ابراز اشمئزاز کردند.

برپایه گفته این افراد، «برگدال» یک جهانگرد بود که سال 2008 به ارتش پیوست و در هنگام اسارت به دست طالبان، در حقیقت در حال نبرد با اعضای این گروه نبود، بلکه با زمین گذاشتن سلاح، پست نگهبانی خود را ترک کرده بوده و به دلائل نامعلوم، در حال جهانگردی این بار در افغانستان بوده است.

عصبانیت همقطاران «برگدال» آنجا اوج می‌یابد که می گویند، 6 سرباز وظیفه‌شناس در حین جستجو برای یافتن وی کشته شدند. سربازان عصبانی در اینجای داستان برگدال را نه یک قهرمان قابل ستایش، بلکه خائنی مستحق حضور در صندلی متهم دادگاه‌های نظامی می خوانند.

«مارتین دمپسی» رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا نیز به این اخبار واکنش نشان داد و اعلام کرد در صورت اثبات جرم «باو برگدال»، وی به شدت توبیخ خواهد شد.

حال باید دید سرنوشت این سرباز به کجا منتهی می‌شود، صدر اخبار به عنوان یک قرمان یا ستون حوادث به عنوان متهم به خیانت؟

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها