امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۰:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86760
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 15
حسان عبدالله النوری نامزد انتخابات ریاست جمهوری سوریه پس از اعلام تبریک خود به بشار اسد رئیس جمهوری سوریه به خبرنگار فارس اعلام کرد که حاضر است در ...

حسان عبدالله النوری نامزد انتخابات ریاست جمهوری سوریه پس از اعلام تبریک خود به بشار اسد رئیس جمهوری سوریه به خبرنگار فارس اعلام کرد که حاضر است در چارچوبی ملی با رئیس جمهور منتخب مردم سوریه همکاری کند.

وی با تبریک به اسد به دلیل کسب اعتماد مردم، به فارس گفت: عنوان مرحله کنونی پس از پایان انتخابات، مرحله همکاری است.

حسان النوری گفت:‌ مرحله کنونی بعد از انتخابات نیاز به ائتلاف ملی دارد. اگر طرحی برای اصلاحات ارائه شود که واضح باشد و بقیه نتوانند آن را رد کنند، عنوان این مرحله همکاری است.

النوری در پاسخ به این سوال که حاضرید با بشار اسد همکاری کنید، گفت: بله همکاری می‌کنم. اما نه برای تصدی مناصب یا امتیازات. بلکه این همکاری در قالب نقشی حقیقی در مرحله پس از انتخابات است برای سوریه و وطن از ما نیاز دارد.

وی همچنین در کنفرانسی خبری که ساعتی پس از اعلام نتایج انتخابات در هتل شرایتون دمشق برگزار شد، گفت: روند انتخابات سالم و شفاف بود.
از طرف دیگر، تماس تلفنی خبرنگار فارس در دمشق با دیگر نامزد ریاست جمهوری سوریه به نتیجه نرسید و «شادی» مدیر دفتر «ماهر الحجار» به «فارس» اعلام کرد که اکنون امکان صحبت با وی وجود ندارد.

محمد جهاد اللحام رئیس پارلمان سوریه، چهارشنبه‌شب اعلام کرد که بشار اسد با کسب 10 میلیون و 319 هزار و 723 رأی و 88.7 درصد آرا پیروز انتخابات لقب گرفت. حسان عبدالله النوری دومین کسی که در انتخابات ریاست جمهور نام‌نویسی کرد با کسب 500 هزار و 279 رأی 4.3 درصد آرا را کسب کرد و دوم شد. ماهر الحجار کسی که پس از رأی دادن اعلام کرد که نام فرد پیروز مهم نیست، مهم این است که مردم سوریه پیروز انتخابات هستند، با کسب 372 هزار و 301 رأی 3.2 درصد آراء را به دست آورد و سوم شد. بر اساس این گزارش، تعداد واجدان شرایط رأی دادن 15 میلیون و 840 هزار و 575 نفر اعلام شد که 11 میلیون 634 هزار و 412 نفر در آن شرکت کردند. بنا بر این آمار، میزان شرکت‌کنندگان در انتخابات 73.42 درصد است. میزان آراء باطله نیز 442 هزار و 108 رأی اعلام شد که میزان آن 3.8 درصد است. همزمان با اعلام نتیجه نهایی، جشن و پایکوبی در شهر دمشق آغاز شد.
انتهای پیام/ص 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها