امروز : سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 26
۱۳:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86762
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 129
ه گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از زنجان، علی‌رضا بیگلری بعدازظهر امروز در جلسه کارگروه امنیت غذایی استان زنجان با اشاره به ...

ه گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از زنجان، علی‌رضا بیگلری بعدازظهر امروز در جلسه کارگروه امنیت غذایی استان زنجان با اشاره به عملیاتی شدن طرح تحول نظام سلامت از نیمه اردیبهشت اظهار داشت: پیش از اجرای طرح مذکور روزانه به طور میانگین بیش از 50 نفر توان پرداخت هزینه‌های درمانی خود را نداشتند.

وی اضافه کرد: با اجرای طرح تحول نظام تحول سلامت فقط 10 درصد هزینه‌های درمان توسط مراجعان به مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه‌های علوم پزشکی پرداخت می‌شود و این در حالی است که به موازات اجرای این طرح خدمات بیشتری به مراجعان ارائه می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان ارتقای محیطی بیمارستان‌ها از نظر سازه‌های ساختمانی و کیفیت خدمات ارائه شده، زایمان طبیعی رایگان، مقیم شدن پزشکان در مراکز درمانی و حضور پزشکان متخصص به صورت 24 ساعته در بیمارستان‌ها را از دیگر بسته‌های طرح تحول نظام سلامت عنوان کرد که در حال حاضر عملیاتی شده است.

این مسئول تعداد بیماران برخوردار از خدمات پزشکی را بعد از آغاز اجرای طرح تحول نظام سلامت هفت هزار نفر اعلام کرد.

بیگلری با اشاره اینکه 529 مورد از زایمان انجام شده در بیمارستان‌های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان طبیعی بوده است، ادامه داد: 261 مورد زایمان سزارین در این مراکز درمانی انجام شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان از میزبانی جشنواره قرآن و عترت در این دانشگاه خبر داد و افزود: شهریور سال‌جاری نوزدهمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در زنجان برگزار می‌شود.

این مسئول در پاسخ به مسائل مطرح شده در مورد عدم اعمال هزینه‌های 10 درصدی در بیمارستان گفت: مبداء گزارش‌های مورد نظر باید بررسی شود چراکه این قانون فقط در بیمارستان‌های آموزشی اعمال می‌شود و شامل بیمارستان تحت پوشش دیگر ارگان‌ها از جمله تأمین اجتماعی و نیروهای مسلح نمی‌شود.

بیگلری در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم دقت عمل ارگان‌های ذیصلاح در مورد بهداشت آب تاکید کرد: زمانی که مشکلی بروز می‌کند نقطه اوج بحران محسوب می‌شود از این‌رو دستگاه‌های مسئول در این زمینه باید با دقت بیشتری عمل کنند تا هیچ مشکلی بروز نکند.

انتهای پیام/73004/ق30/ف4004
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها