امروز : جمعه ۲ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 23
۰۵:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86768
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 96
حجت‌الاسلام سعید شاه‌آبادی مدیر مؤسسه غدیرشناسی قم در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره ارتباط و ...

حجت‌الاسلام سعید شاه‌آبادی مدیر مؤسسه غدیرشناسی قم در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره ارتباط و نحوه آشنایی‌اش با حضرت امام اظهار داشت: من در دوران کودکی امام را که به منزلمان می‌آمدند، به یاد دارم. یک بار هم حدوداً سه ـ‌ چهار ساله بودم ایشان آمدند و برایشان چای بردم و همینطور آشنایی من با مرحوم امام از کتاب‌هایشان در دوران کودکی نیز بود.

وی در ادامه افزود: همزمان تحصیل در مدرسه از ششم ابتدایی درس حوزه را نیز نزد پدر می‌خواندم، یادم است آیت‌الله ربانی شیرازی را در قم دیدم، ایشان با دوچرخه می‌رفتند و به من گفتند که کم کم درس حوزه را شروع کن، من هم گفتم که اکنون کتاب «تحریر‌الوسیله» امام را می‌خوانم، ایشان تعجب کرد و گفت تحریر‌الوسیله امام؟! گفتم بله.

فرزند آیت‌الله شهید مهدی شاه‌آبادی با اشاره به اینکه خطبه عقدش را امام راحل جاری کرده گفت: یادم می‌آید عقد را محضر امام راحل رفتیم، خاطره خوبی از ایشان برایمان ماند و این درخواست خودم بود. همزمان با عقد من و همسرم، امام راحل عقد خواهرم و همسرش را هم جاری کرد.

وی در ادامه یادآور شد: البته در ماجرای عقدی که امام خمینی برای ما خواندند انتظار داشتم که توصیه‌هایی به ما بکنند چون ایشان شاگرد پدربزرگ ما و استاد پدر ما بودند ایشان طبق روال همه به ما هم گفتند که «با هم بسازید» البته این جمله کوتاهی است اما بار معنایی زیادی دارد کسی که این واژه را اجرا کند همه زندگی را بدست آورده است.

مؤسس هیئت عهد آدینه با اشاره به اینکه علاوه بر این توسط امام خمینی نیز معمم شده است، توضیح داد: یک بار نزد امام روز مبعث رفتیم و معمم شدم پس از شهادت پدر در سال 63، 25 رجب امام راحل قبل از ملاقات عمومی در اتاقشان ملاقات خصوصی داشتند، آیت‌الله خامنه‌ای آن زمان رییس‌جمهور و آقای هاشمی رییس مجلس بودند و یک عده دیگری هم حضور داشتند و من و اخوی و حاج آقا نصرالله شاه‌آبادی محضر ایشان رفتیم، تازه دو روز از شهادت پدر گذشته و حرف جلسه حاضر آنجا بیشتر ارتباط ایشان با حاج آقای شاه آبادی و اینها بود. امام به من گفتند که حاج آقا میرزا کجاست؟ حاج آقا میرزا کسی بود که امام را با آیت‌الله شاه‌آبادی وصل کرده بود، من هم توضیح دادم و پس از آن هم من به دست ایشان معمم شدم.

انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها