امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۲۰:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86769
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 28
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مرحله نهایی سی‌ویکمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم، 11 خردادماه ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مرحله نهایی سی‌ویکمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم، 11 خردادماه در سالن اجلاس سران برگزار شد.

در این مرحله که با استقبال بی‌نظیر مردم قرآن‌دوست کشورمان برگزار شد، نمایندگانی از کشورهای ایران، مصر، فیلیپین، افغانستان، تاجیکستان و تانزانیا در رشته قرائت و همچنین نمایندگان کشورهای ایران، اندونزی، نیجر و مصر در رشته حفظ کل قرآن به رقابت پرداختند.

پس از به پایان رسیدن مرحله نهایی این دوره از مسابقات قرآن، با متسابقان کشورهای ایران، مصر و فیلیپین در رشته قرائت و نمایندگان ایران، افغانستان و مصر در رشته حفظ کل قرآن که اصلی‌ترین رقبا برای کسب رتبه نخست بودند، به گفت‌وگو نشستیم که در ادامه می‌آید.

برای اجرای تلاوت در مرحله نهایی به حضرت زهرا(س) و امام‌حسین(ع) توسل کردم

«جعفر فردی» نماینده کشور ایران در رشته قرائت سی‌ویکمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کشورمان با اشاره به تلاش خود برای کسب رتبه نخست این مسابقات گفت: برای موفقیت در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم تلاش بسیاری کردم و با توسل به حضرت زهرا(س) و امام‌حسین(ع) تلاوت قابل قبولی ارائه دادم.

امیدوارم بتوانم در صدر نفرات برتر مسابقات قرآن قرار گیرم

«محمد عسکر» نماینده کشور فیلیپین در رشته قرائت سی‌ویکمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم کشورمان با اشاره به بالا بودن سطح کیفی این مسابقات گفت: من با همه تلاشم سوره مبارکه «غافر» را به صورت مجلسی تلاوت کردم که از نظر بسیاری از دوستان و اساتیدم تلاوت قابل قبولی بود.

وی با بیان اینکه رقابت در مرحله نهایی مسابقات قرآن کریم بسیار سنگین و حساس بود، ادامه داد: امیدوارم بتوانم در صدر نفرات برتر این مسابقات قرار گیرم.

برای کسب رتبه به ایران آمدم

همچنین«محمد یوسف عقل» نماینده کشور مصر در رشته قرائت سی‌ویکمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کری نیز اظهار داشت: برای کسب رتبه در این مسابقات تلاش بسیاری کردم و با امید به کسب رتبه به ایران آمدم.

وی افزود: در مرحله نیمه‌نهایی تلاوت قابل قبولی ارائه کردم اما در مرحله نهایی کمی با استرس به تلاوت قرآن پرداختم که شاید این هیجان باعث شود که در این مرحله به مقام نخست نرسم.

تلاوتی همراه با مقامات متنوع اجرا کردم

«بهزاد هژبری» نماینده ایران در رشته حفظ مسابقات بین‌المللی قرآن کریم با اشاره به سنگینی رقابت در این رشته، خاطر نشان کرد: با وجود استرسی که برای شرکت در مرحله نهایی این مسابقات داشتم به لطف خدا توانستم بدون اشتباه پاسخ سؤالات را بدهم البته در این راستا برای هر کدام از سؤالات از مقامات خاصی استفاده کردم تا جذابیت تلاوتم بیشتر شود.

دوست دارم با کسب رتبه نخست کشورم را خوشحال کنم

«مطیع مطمئن» نماینده کشور افغانستان در رشته حفظ سی‌ویکیمن دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم نیز گفت: من با همه توان سعی کردم تلاوتی بدون اشکال ارائه دهم که با همت و لطف خدا توانستم در این راه موفق شوم.

وی ادامه داد: این مسابقات برایم از اهمیت بسیاری برخوردار است و دوست دارم بتوانم رتبه نخست را کسب کرده و خانواده و مردم کشورم را خوشحال کنم.

خوشحالم در لیست برترین‌های قرآنی جهان اسلام قرار می‌گیرم

 «عبدالعزیز احمد عبدالعزیز عبدالقادر» نماینده کشَور مصر در رشته حفظ سی‌ویکمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم برای کسب رتبه نخست در مسابقات شرکت‌ کرده‌ام، گفت: من با اعتماد به نفس کامل برای پاسخ به سؤالات بر روی صندلی نشستم و به خوبی به سؤالات پاسخ دادم و وقتی سوره مبارکه «مؤمنون» را تلاوت می‌کردم اشتیاقی خاص در وجودم ایجاد شده بود.

وی، تلاوت خود را خوب ارزیابی کرد و افزود: تلاوت قاری ایرانی و افغانی هم خوب بود اما در هر صورت خوشحالم که در لیست برترین‌های قرآنی جهان اسلام قرار می‌گیرم.

به گزارش فارس، رقابت‌های سی‌ویکیمن دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم از 6 تا 11 خردادماه در سالن اجلاس سران تهران برگزار شد.

انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها