امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۱:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86773
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 134
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سی‌ویکمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم کشورمان با برتری حافظ و ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سی‌ویکمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم کشورمان با برتری حافظ و قاری جمهوری اسلامی ایران به کار خود پایان داد.

در مرحله نهایی مسابقات بین‌المللی قرآن کریم، قاریانی از کشورهای ایران، فیلیپین، مصر، افغانستان، تاجیکستان و تانزانیا و همچنین نمایندگان کشورهای ایران، اندونزی، نیجر و مصر در رشته حفظ کل قرآن به رقابت پرداختند.

رقابت برای کسب رتبه نخست در رشته تلاوت قرآن کریم بسیار حساس و نفس‌گیر بود به طوری که تا پیش از برگزاری مرحله نهایی بسیاری از متسابقان «محمد عسکر» از فیلیپین را مقام نخست این مسابقات می‌دانستند اما پس از پایان رقابت‌ها، برتری قاری ایرانی نسبت به سایر رقیبان مشهود بود چرا که «جعفر فردی» با صوتی زیبا و مطابق با چارچوب آیین‌نامه مسابقات تلاوتی متفاوت اجرا کرد و توانست پس از 13 سال ممارست بر سکوی اول سی‌ویکمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم تکیه زند.

پس از پایان رقابت قاریان در سی‌ویکمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم، خانواده «جعفر فردی» نماینده کشورمان در این مسابقات با سبدی گل به استقبال وی آمدند.

«حسین فردی» برادر نماینده کشورمان در رشته قرائت مسابقات قرآن و رتبه اول بیست‌وچهارمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کشورمان در سال 1386 در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به تلاوت پرهیجان برادرش، اظهار داشت: جعفر در مرحله نهایی مسابقات با وجود استرس و همچنین وضعیت نامناسب روحی توانست تلاوت مطلوب، مجلسی و پرهیاهویی را اجرا کند.

وی با بیان اینکه رقابت در مرحله نهایی مسابقات بین‌المللی قرآن رقابتی سنگین بود، ادامه داد: خیلی خوشحالم که جعفر توانست پس از سال‌ها تلاش به مقام بین‌المللی دست یابد چرا که برای کسب این رتبه با همه وجود تلاش کرد.

فردی با اشاره به تلاوت قاری فیلیپینی در مرحله نهایی، تصریح کرد: قاری فیلیپینی صوت بسیار زیبایی داشت اما از نظر تجوید و وقف و ابتداء ضعیف بود به همین دلیل نتوانست رتبه نخست را کسب کند در حالی که جعفر علاوه بر صوت زیبا و تجوید مطلوب، بر اساس آیین‌نامه و مسابقه‌ای تلاوت کرد و همین امر باعث برتری وی از سایر متسابقان شد.

به گزارش فارس، «حسین و جعفر فردی» نخستین برادران ایرانی هستند که توانستند در رشته قرائت قرآن به مقام بین‌المللی دست یابند.

انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها