امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۲۱:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86782
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسن اختری ظهر امروز در مراسم بزرگداشت سالگرد ارتحال امام ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسن اختری ظهر امروز در مراسم بزرگداشت سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در همدان با بیان اینکه باید قدردان نعمت انقلاب اسلامی بود، از مردم دارالمومنین همدان برای برگزاری مراسم بزرگداشت امام راحل قدردانی کرد.

وی با بیان اینکه باید همواره پایداری و پایمردی خود را نسبت به ولایت نشان دهیم، گفت: توجه به این مهم باعث ناامیدی دشمنان و امیدواری دوستان انقلاب می‌شود.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با اشاره به شخصیت بی‌بدیل امام خمینی(ره) و خدمات ایشان به اسلام افزود: امام راحل یکی از عالمان، عارفان و فقهای بسیار برجسته‌ای بودند که با دم مسیحایی خود راه را در عرصه جهانی به ملل آزاده جهان نشان دادند.

*امام خمینی(ره) شخصیتی ممتاز داشت

وی با بیان اینکه در تاریخ ظهور و بروز علمای دین، شخصیتی به مانند امام خمینی(ره) و اثرگذاری ایشان سراغ نداریم، گفت: هیچ یک از علما، بزرگان و مراجع دین بعد از امامان معصوم(ع) نتوانستند به توفیقی که امام راحل در عمر بابرکت خود دست یافته، برسند.

اختری ملت ایران را به واسطه تبعیت از اندیشه‌ها و آرمان‌های امام خمینی(ره)، ملت سرافراز و سربلند جهان دانست و ادامه داد: باید همواره شکرگزار این نعمت الهی بود.

وی از شخصیت ممتاز و چندبعدی امام راحل سخن راند و با بیان اینکه شاید در حال عادی، جمع شدن صفات متناقض با همدیگر غیر عادی باشد، در تشریح این مطلب گفت: امام خمینی(ره) در عین حال که زاهد، متواضع، تارک دنیا و عارف بالله بود، توانست با اعتماد به خدا، یک انقلاب بزرگ به عنوان یک حرکت اجتماعی را مدیریت و هدایت کرده و اثرگذاری شایان توجهی را در عرصه بین‌المللی بگذارد.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) ادامه داد: امام خمینی(ره) وقتی قدرت را به دست گرفت با ساده‎زیستی و مناعت طبع، به گذران زندگی پرداخت و هیچ گاه در مسیر حکومتداری، به خود مغرور نشد.

وی با اشاره به زندگی نسبتاً خوب امام خمینی(ره) قبل از اینکه رهبری جامعه اسلامی را عهده‌دار شوند، گفت: با وجود مهیا بودن زمینه برای برخورداری از یک زندگی خوب، ایشان بعد از عهده‌داری رهبری جامعه، یک مکان معمولی و کوچک را برای زندگی خود برگزیدند.

*امام خمینی(ره) هیچ گاه تسلیم نفس اماره نشد

اختری در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه امام خمینی(ره) در دوران تبعید به عراق نیز در نجف اشرف و در شرایط آب و هوایی سخت و جانکاه گذران زندگی می‌کردند، ادامه داد: وقتی دوستان امام به ایشان پیشنهاد زندگی در کوفه به خاطر آب و هوای بهتر آن را دادند، با این استدلال که وقتی دوستان من در ایران در سختی و شکنجه هستند، من نمی‎توانم به راحتی زندگی کنم.

وی با بیان اینکه امام هیچ گاه تسلیم نفس اماره خود نشد، تأکید کرد: بنیانگذار انقلاب اسلامی سالی چند مرتبه تمام برنامه‌های خود را تعطیل می‌کردند تا در این زمان، فقط با خدای متعال به راز و نیاز مشغول باشند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) در ادامه اعتماد به خدا و توکل به او را باعث دستیابی به اهداف دانست و گفت: امام خمینی(ره) نیز با توسل به این اصل اساسی، در شرایطی که هیچ کس تصور نمی‌کرد حکومت عریض و طویل شاهنشاهی با پشتوانه آمریکا ساقط شود، توانست با توکل به خدا و همراهی مردم، این مهم را محقق کند.

وی با بیان اینکه مومن با نور خدا آینده را می‌بیند، امام خمینی(ره) را مومن به خدا خواند و افزود: اگر رهبری نیز آینده را از آن اسلام می‌دانند به خاطر این اصل است.

اختری در بخش دیگری از سخنانش امام خمینی(ره) را بر هم‌زننده تمام معادلات دو بلوک شرق و غرب دانست و ادامه داد: ایشان تنها راه نجات انسان را حرکت در مسیر مستقیم الله عنوان می‌کرد و بر همین اساس نیز همه را به سوی این مهم دعوت کرد.

*تحقق اندیشه استقرار حکومت اسلامی از سوی امام خمینی(ره)

وی با اشاره به تحقق اندیشه استقرار حکومت اسلامی از سوی امام خمینی(ره) تأکید کرد: ایده ایجاد حکومت اسلامی در زمان پیامبر گرامی اسلام محقق شد اما بعد از ایشان با گرفتاری‌هایی مواجه گشت.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) ادامه داد: در زمان امیرالمومنین(ع) به خاطر تحمیل جنگ به این امام همام، حکومت اسلامی آن طور که باید و شاید شکل نگرفت تا اینکه بعد از قرون متمادی، امام خمینی(ره) با توکل به خدا و همراهی مردم توانست آن را محقق کند.

وی با اشاره به نگارش کتاب‌های مختلف در خصوص ضرورت تشکیل حکومت اسلامی از سوی علمای اسلامی در طول 300 سال گذشته گفت: در نهایت امام خمینی(ره) موفق به تحقق این آرزو شد.

اختری با بیان اینکه بسیاری از جوامع امروز به دنبال تحقق مدل جمهوری اسلامی هستند، افزود: هرچند برخی از این جوامع نتوانستند به این مدل دست یابند اما تمام تلاش خود را در این مسیر به کار گرفته‌اند که این مهم نشان از کارآمدی این مدل از حکومت دارد.

*امنیت و آرامش امروز جامعه به برکت انقلاب اسلامی است

وی امنیت و آرامش امروز جامعه را به برکت انقلاب اسلامی دانست و ادامه داد: بیداری اسلامی، از دیگر برکات جمهوری اسلامی است که توانسته ملت‌های آزاده‌اندیش جهان را از خواب غفلت بیدار کند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) وحدت اسلامی را از دیگر برکات انقلاب عنوان کرد و گفت: امروز وحدت اسلامی به عنوان یک اصل از اصول جهان اسلام مورد توجه اندیشمندان و علمای اسلامی قرار گرفته است.

وی خنثی کردن توطئه فلسطین‌زدایی را از دیگر برکات انقلاب اسلامی خواند و ادامه داد: امروز آمریکا و هم‌پیمانانش به برکت بصیرت‌افزایی و تأثیرگذاری انقلاب اسلامی دیگر قادر به تأمین آرامش برای اسرائیل نیستند.

اختری با بیان اینکه توانمندی امام خمینی توانست مقاومت اسلامی را در جهان ایجاد کند، گفت: زنده شدن ارزش‌های دینی در جامعه از دیگر دستاوردهای انقلاب امام خمینی(ره) بود.

*عظمت و اقتدار ایران به واسطه اطاعت از آرمان‎های امام(ره)

وی در ادامه با اشاره به انواع و اقسام توطئه‌های دشمنان علیه جمهوری اسلامی بیان داشت: تبعیت از ولی فقیه عامل خنثی شدن توطئه‌ها و حرکت انقلاب در مسیر درست است.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) حفظ ایمان، پایبندی به شریعت، وحدت و تبعیت محض از ولایت را از ضروریات دانست و خاطرنشان کرد: توجه به این اصول تا به امروز انقلاب اسلامی را از مسیر انحرافات به سلامت گذر داده است.

وی با بیان اینکه عظمت و اقتدار امروز ایران به واسطه اطاعت از آرمان‎های الهی امام خمینی(ره) است، در ادامه از مسئولان نظام اسلامی خواست ضمن توجه به پیروی از اندیشه‌های امام راحل، خدمت‌رسانی به مردم را در سرلوحه کار خود قرار دهند.

اختری در پایان به بیان سخنی از سیدمحمدباقر صدر در خصوص انقلاب اسلامی، پرداخت و افزود: ایشان فرمودند انقلاب اسلامی آرمان‌های پیامبران را محقق کرده است.
انتهای پیام/89002/ی40/چ3000
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها