امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۸:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86784
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اردبیل، حجت‌الاسلام شیخ سیدحسین انصاریان پیش از ظهر امروز در مراسم گرامیداشت رحلت امام ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اردبیل، حجت‌الاسلام شیخ سیدحسین انصاریان پیش از ظهر امروز در مراسم گرامیداشت رحلت امام خمینی (ره) در اردبیل، اظهار داشت: خداوند متعال در قرآن کریم خود به مردان و زنان مجاهد و صادق در دفاع از حریم اسلام و احکام الهی وعده رهبری امت و غلبه بر شیاطین را داده است که ما در قرن معاصر نمونه شاخص آن را در حرکت تاریخی امام راحل علیه مستبدان روزگار شاهد هستیم.

وی عنوان کرد: در عصری که هیچ نقطه امید به رهایی از یوغ مستکبران نبود، نهضت امام خمینی (ره) حرکت تاریخی و تحول‌آفرین را فراهم کرد، به طوری که خداوند با عظمت خود محبت و عشق امام خمینی (ره) را در دل‌های مومنان و مسلمانان دنیا برافروخته کرد.

استاد حوزه و دانشگاه افزود: امام خمینی (ره) با رهبری بی‌نظیر خود همه امت اسلامی را به مسیر عزت و مجد واقعی سوق داد و بعد از قرن‌ها سیطره مستکبران روزگار حرکتی را آغاز کرد که همه تحلیل‌گران دنیا از دریافتن واقعیت آن محروم و عاجز هستند.

انصاریان ادامه داد: آن حضرت با نه گفتن به نظام شرق و غرب در حقیقت به استقلال فکری، علمی و اعتقاد اسلامی امت اسلامی تأکید کرد و ضرورت ادامه این مسیر معنوی را با روح حقیقت‌خواهی به همه نشان داد.

وی تصریح کرد: این انقلاب امروز در حالی نقطه تثبیت خود را سپری می‌کند که بدون تکیه بر ابرقدرت‌های مادی دنیا با قدرتی تمام در عرصه حاضر شده و همه به دنبال الگو‌گیری از این حرکت تاریخی هستند.

خطیب توانا و اندیشمند برجسته کشور یادآور شد: امام راحل در مبارزه انقلابی و قیام خود در نقطه‌ای کار را آغاز کرد که همه دچار یأس و ناامیدی شده بودند و هیچ‌کس باور نداشت که یک مبارز مجاهد بتواند امت اسلامی را از ذلت نجات دهد؛ در حالی که این اتفاق در اوج مظلومیت امت اسلامی اتفاق افتاد.

انصاریان اذعان داشت: امروز نیز با رهبری داهیانه مقام معظم رهبری راه نورانی آن حضرت زنده و پابرجاست و انقلاب با بصیرت امت و وحدت و اتحاد بیشتر می‌تواند از گذرگاه‌های مختلف به سلامت عبور کند.

وی، نیاز فوری امت اسلامی را نیاز به وحدت، انسجام و همدلی بیان کرد و افزود: امروز یک حرکت خزنده در‌صدد چند قطبی کردن عالم اسلام است که نمونه آن تشکیل گروه‌های انحرافی از سوی دستگاه‌های اطلاعاتی و جاسوسی غربی‌هاست اما باید به هوش باشیم و اجازه ندهیم حرکت وحدت‌آفرین امت اسلامی به انحطاط و انحراف برود.

خطیب توانا و اندیشمند برجسته کشور، بزرگترین فضیلت در دفاع از انقلاب را مجهز شدن به عنصر بصیرت، آگاهی و هوشیاری دانست و متذکر شد: همانگونه که این عنصر انقلاب را به پیروزی رساند و ما را از جنگ مستقیم تمام عیار غرب به سلامت عبور داد امروز نیز می‌تواند از برخی توطئه‌ها و ترفندهای اقتصادی و فرهنگی به سلامت عبور دهد.
انتهای پیام/62004/ذ30/ظ1004
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها