امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۷:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86785
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 19
موسی رجبی‌اصل امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار کرد: باید زمینه برای اجرای این برنامه فراهم آید و بالاتر از آن گروه حامی و اسپانسر شکل ...

موسی رجبی‌اصل امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار کرد: باید زمینه برای اجرای این برنامه فراهم آید و بالاتر از آن گروه حامی و اسپانسر شکل بگیرد تا این گروه‌های موسیقی اصیل ایرانی بتوانند اجرای برنامه داشته باشند.

وی تصریح کرد: بر اساس رتبه‌بندی سالن‌ها مجوز به گروه‌های اجرا‌کننده داده می‌شود به طوری که در مجتمع فدک موسیقی درجه یک و دو که اغلب سنتی، اصیل و آذری هستند مجوز صادر می‌شود و قرار است در این مجموعه برای گروه‌های موسیقی پاپ مجوزی صادر نشود.

رئیس انجمن موسیقی اردبیل یادآور شد: ما از همه گروه‌های موسیقی به ویژه گروه‌های بومی و استان اردبیل حمایت می‌کنیم اما به دلیل آنکه اکثر این گروه‌ها اسپانسر و حامی مالی ندارند در اجرای برنامه به مشکل برمی‌خورند.

رجبی‌اصل افزود: ما به هیچ‌وجه یک جانبه قضاوت و بررسی صدور مجوزها را انجام نمی‌دهیم و این انجمن بدون توان مالی در این سال‌ها حتی با کمترین حمایت سعی کرده تا مجوز‌ها را به موقع و به شکل شایسته صادر کند.

این مسئول عنوان کرد: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ریالی از این انجمن حمایت نمی‌کند ولی ما تلاشمان بر این است تا به گروه‌های موسیقی مقام، آیینی و محلی بهای بیشتری بدهیم.

رئیس انجمن موسیقی اردبیل به تعطیلی هفت ساله جشنواره موسیقی آیینی در سطح کشور و استان اردبیل اشاره کرد و یادآور شد: برای آخرین بار در سال 86 جشنواره موسیقی آیینی کشوری و استانی برگزار شده و از آن مقطع تاکنون هیچ برنامه‌ای در این زمینه شکل نگرفته است.

رجبی‌اصل در مورد برگزاری جشنواره موسیقی مقام در اردبیل گفت: در اردبیل نه اما در تبریز به همت شهرداری این شهر همه ساله جشنواره موسیقی مقام به شکل شمال غرب و با دعوت از جوانان فعال برگزار می‌شود که با استقبال خوبی نیز همواره روبه‌رو شده است.

وی در پایان سخنان خود به خبرنگار فارس در اردبیل گفت: ما هیچ ارگان حمایتی از موسیقی را نداریم در حالی که باید همه دستگاه‌ها از محل اعتبارات فرهنگی خود کمک کنند تا برنامه‌ها و حرکت‌های موسیقی اجرایی و عملیاتی شود.
انتهای پیام/62007/ر30/ظ1004
برچسب ها:
آخرین اخبار