امروز : پنجشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 27
۰۷:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86799
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۴۴
تعداد بازدید: 154
اسماعیل منصوری لاریجانی محقق و نویسنده عرفان اسلامی، استاد دانشگاه و مجری برنامه تلویزیونی معرفت در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان ...

اسماعیل منصوری لاریجانی محقق و نویسنده عرفان اسلامی، استاد دانشگاه و مجری برنامه تلویزیونی معرفت در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اظهار داشت:‌ از مهمترین خاطراتی که از مرحوم امام خمینی دارم این است دو سال در جنگ بودیم و در آن دوران پایان جنگ در سازمان بازرسی ویژه فرماندهی کل قوا مشغول بودم و مناطق جنگی را بررسی می‌کردیم و از اوضاع جبهه‌ها خدمت امام خمینی گزارش می‌دادیم.

وی در ادامه افزود: البته ما گزارش‌ها را تهیه می‌کردیم از طریق حاج آقا فلاحیان یا آیت‌الله هاشمی به سمع ایشان می‌رسید. من توفیق داشتم چند باری امام خمینی (ره) را از نزدیک ملاقات کنم.

البته من همیشه دلم می‌خواست که ایشان را از نزدیک ملاقات کنم بهرحال این آرزوی همه رزمندگان مشتاق بود بچه‌ها هم در پایگاه شهید بهشتی یک بار که به عللی عملیات به تعویق افتاد، تقاضا کردند که امام خمینی (ره) را ببینند.

نویسنده «جلوه‌های ولایت در آثار امام خمینی(ره)» با تأکید بر اینکه رابطه امام و رزمندگان یک رابطه عاشق و معشوق بود، اظهار داشت: پس از آن میسر شد که به خدمت امام خمینی (ره) برویم و در زمانی که صف دیدار به ایشان نزدیک می‌شد من ناخودآگاه ایشان را بوسیدم ایشان سرشان را بالا آوردند و من آن زمان تازه فهمیدم که این آرزوی زیارت امام چه بوده است، این دیدار برای من بسیار شیرین بود و هنوز در ذائقه من مانده است.

منصوری لاریجانی که سابقه تحصیل دروس حوزوی را داراست، در ادامه افزود: یادم می‌آید که در جبهه یک بار احتیاج شد و به من گفتند که معمم شود، من آنجا گفتم به یک شرط معمم می‌شوم که یک اذنی از طرف امام یا نماینده ایشان باشد حاج آقای اسکندری از من پرسیدند که اگر حاج آقا موسوی جزایری اجازه بدهند، قبول داری؟ من موافقت کردم، حاج آقا موسوی استقبال کردند و خلاصه ما آنجا در لباس روحانیت ظاهر شدیم و همه تعجب کردند که من روحانی بودم.

وی درباره دیوان اشعار امام راحل گفت: تجلی ادبیات عرفانی در دیوان ایشان بود شعرشان مضامین عرفانی داشت و این باعث ماندگاری‌اش شد من هم یک زمانی شعر می‌گفتم غزل، قصیده و مثنوی که از دوران جوانی شعر سرودن را آغاز کردم البته خیلی از اشعارم گم شد و متوجه نشدم تا اینکه بعد از انتشار دیوان امام خمینی من هم تشویق شدم و اشعارم را جمع آوری کردم. 
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار