امروز : پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶ - 2017 March 30
۰۶:۰۲
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86807
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۳۷
تعداد بازدید: 81
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری صبح امروز در دیدار رئیس بانک مرکزی با تسلیت سالگرد رحلت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری صبح امروز در دیدار رئیس بانک مرکزی با تسلیت سالگرد رحلت امام خمینی و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای 15 خرداد گفت: کنترل شدن تورم در کشور را به فال نیک می‌گیریم و امیدواریم این خبرها پی‌در پی باشد.

وی بر ضرورت فعال کردن امکانات بانک‌ها در راستای تولید تأکید و ابراز کرد: یکی از اقدامات مهم باید رونق تولید در کشور باشد و اینکه برخی وام بگیرند و معلوم نشود با آن چه کاری انجام می‌دهند شایسته نیست.
مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور ادامه داد: هر چند در شرایط تحریم کار ما در عرصه تولید سخت است اما اگر چرخه تولید بچرخد تورم پایین می‌آید و مشکلات اقتصادی کشور حل می‌شود.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه اقتصاد کشور ما اقتصاد سیاسی است، اظهار کرد: نباید اقتصاد متأثر از اظهار نظرهای سیاسی باشد گاهی یک جمله التهاب ایجاد می‌کند و وضعیت اقتصادی کشور را به هم می‌ریزد.

حسینی بوشهری با اشاره به بیانات رهبری مبنی بر اینکه نباید اقتصاد کشور را به مذاکرات گره بزنیم بلکه باید به درون توجه کنیم‌ گفت: اگر مسائل اقتصادی ما به مذاکرات گره زده شود با یک لبخند و اخم دشمن مسائل تغییر پیدا می‌کنند.

وی با بیان اینکه توسعه بانک‌ها باید کارشناسی شده باشد، گفت: توسعه بانک‌ها سبب ایجاد رقابت و سودهای آنچنانی می‌شود.

امام جمعه قم با اشاره به اینکه هنوز برای بانک داری بدون ربا کاری نشده است ابراز کرد: در برخی از کشورهای خارجی نرخ سود بسیار کم است؛ باید روندی در پیش گرفته شود تا مشکلات حل شود و در این زمینه حوزه هر کمکی که بتواند ارائه می‌دهد.

وی بر ضرورت ارائه یک سیستم بانکی از منظر اسلامی تأکید کرد و گفت: در این زمینه حوزه می‌تواند به شما کمک کند و مراجع تقلید و علما همیشه شما را دعا می‌کنند تا در کارهایتان موفق باشید.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه ملت ایران جزء بهترین و فداکارترین ملت‌ها است، بر ضرورت خدمت رسانی به آنها تأکید کرد و افزود: ملت همیشه و در همه صحنه‌های دفاع از انقلاب حضور داشتند و باید به بهترین شکل به آنها خدمت کنیم.

انتهای پیام/2258/ق30
برچسب ها:
آخرین اخبار