امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۴:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86809
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۳۷
تعداد بازدید: 134
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم،‌ ولی‌الله سیف رئیس بانک مرکزی صبح امروز در دیدار با آیت‌لله حسینی بوشهری با بیان اینکه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم،‌ ولی‌الله سیف رئیس بانک مرکزی صبح امروز در دیدار با آیت‌لله حسینی بوشهری با بیان اینکه رشد قیمت‌ها در کشور کند شده است، گفت: آثار کند شدن رشد قیمت‌ها برای مردم قابل لمس است.

وی با اشاره به این‌که روز به روز افزایش قمیت‌ها در کشور از بین رفته است، اظهار داشت: خوشبختانه امروز در این مسأله به ثبات رسیده ایم.

رئیس بانک مرکزی ادامه داد: زیربنای رشد تولید در کشور به ثبات بر می‌گردد و نخستین قدم ما این است که ثبات را اقتصاد برگردانیم.

سیف با اشاره به بازار پر تلاطم سکه و دلار در سال گذشته، گفت: مردم به دلیل نگرانی از بازار آینده تصمیم به سرمایه گذاری در بلند مدت می‌کردند و به سراغ سکه و دلار می‌رفتند و همین مسئله سبب به هم ریختن بازار می‌شد.

وی با بیان اینکه بانک مرکزی مسئولیت سنگینی بر عهده دارد، ابراز کرد: بانک مرکزی به دنبال منضبط کردن بانک‌ها است.

رئیس بانک مرکزی بیان کرد: بانک‌ها در سود سپرده به بیراهه می‌روند و نرخ سود باید از منطق خاصی برخوردار باشد.

سیف با اشاره به مطالبات بانک‌ها از دولت گفت: اگر مطالبات بانک‌ها از شرکت‌های دولتی وصول شود بانک‌ها قدرت بیشتری در ارائه تسهیلات خواهند داشت.

وی با بیان اینکه مطالبات بانک‌ها از دولت 75 هزار میلیارد تومان است، ‌افزود: در وصول مطالبات غیرجاری نیز هماهنگی خوبی با قوه قضائیه داریم.

رئیس بانک مرکزی با بیان اینکه فعالیت‌های غیر مجاز بانکی را اطلاع رسانی کرده‌ایم، گفت: از مردم می‌خواهیم با دقت بیشتری پول‌ها خود را در جاهای امن مورد استفاده قرار دهند.

سیف با بیان اینکه ساختار نرخ سود در نظام بانکی مورد توجه است، ابراز کرد: یکی از وظایف بانک‌ها رعایت حقوق ذی نفعان است و به گیرندگان تسهیلات نباید اجحاف شود.

وی با بیان اینکه در بانکداری الکترونیک پیشرفت‌های خوبی صورت گرفته است گفت: تعداد کارت‌هایی که در اختیار مردم قرار دارد از هر نفر یک کارت بیشتر است.

رئیس بانک مرکزی با تأکید بر ضرورت توجه به بانکداری اسلامی اظهار کرد: ما نباید بانکداری بدون ربا را بانکداری اسلامی تصور کنیم و باید از بانکداری بدون ربا به سمت بانک‌داری اسلامی حرکت کنیم.
انتهای پیام/2258/ی30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها