امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۶:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86811
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۳۷
تعداد بازدید: 135
مجتبی خالدی در گفت و گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس افزود: از روز 11 خرداد با افزایش بارندگی و بروز موارد سیل و آبگرفتگی در استانهای شمالی به خصوص ...

مجتبی خالدی در گفت و گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس افزود: از روز 11 خرداد با افزایش بارندگی و بروز موارد سیل و آبگرفتگی در استانهای شمالی به خصوص گلستان، مازندران و سمنان تیم های اورژانس پیش بیمارستانی با همکاری ارگانهای دیگر برای مدیریت بحران به حالت آ‌ماده باش و مشغول خدمت رسانی هستند.

وی گفت: بیشترین جایی که با مشکل آبگرفتگی و سیلاب مواجه شده است، روستاهای علی آباد و النگ در استان گلستان است. در این حادثه دو نفر مصدوم و روانه بیمارستان شدند که حال یکی از آنها وخیم است اما یک نفر دیگر سلامت خود را بازیافته و به زودی از بیمارستان مرخص می شود.

وی افزود: از روز 11 اردیبهشت در این دو روستا حدود 300 نفر گیر افتاده بودند که خوشبختانه با همکاری تیم های امداد و نجات هلال احمر نجات یافتند، نگرانی بعدی ما تأمین آب آشامیدنی و غذای سالم برای این ساکنان این مناطق بود که خوشبختانه این نگرانی نیز اکنون بر طرف شده است.

مسئول مرکز مدیریع عملیات بحران وزارت بهداشت ادامه داد: دیروز نیز در ساری و نکا نیز با طوفان و سیلاب مواجه بودیم که متأسفانه در این حادثه دو نفر جان خود را از دست دادند.

وی گفت: سیلاب همچنین در منطقه بهشهر نیز مشکلاتی زیادی به وجود آورده است البته در این مناطق هنوز مصدومی گزارش نشده است.

وی افزود: علاوه بر این مناطق در استان سمنان و حد فاصل دامغان با شاهرود در روستای نعیم آباد نیز سیلاب گزارش شده است که متأسفانه در این حادثه نیز یک هموطن جان خود را از دست داد و در ساعت 19 و 45 دقیقه دیروز فوت کرد.

خالدی ادامه داد: با توجه به این وضعیت تمام نیروهای اورژانس پیش بیمارستانی در دانشگاههای علوم پزشکی مازندران، گلستان، شاهرود و بابل در حالت آماده باش 24 ساعته هستند و به خصوص با همکاری مراکز و دستگاههای دیگر کار کنترل و مدیریت آب آشامیدنی سالم برای جلوگیری از بروز بیماریهای واگیر اسهالی با جدیت ادامه دارد.

وی اضافه کرد: کار انتقال بیماران و مصدومان نیز با سرعت و دقت تمام در صورت لزوم انجام می شود و اگر نیاز به تجهیزات و امکانات ویژه باشد با همکاری نزدیک بین اورژانس، سازمان امداد و نجات هلال احمر و سازمان مدیریت بحران استانها کمبودها بر طرف می شود.

وی در پاسخ به پرسش فارس در مورد آبگرفتگی و سیلاب در آذربایجان شرقی نیز گفت: هیچ گزارشی مبنی بر سیل و آبگرفتگی در این استان نداریم و تمرکز ما روی استانهای یاد شده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار