امروز : یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 23
۰۰:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86819
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۳۷
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آیت‌الله حسینی بوشهری مدیر حوزه‌های علمیه کشور پیش از ظهر امروز در مراسمی که به ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آیت‌الله حسینی بوشهری مدیر حوزه‌های علمیه کشور پیش از ظهر امروز در مراسمی که به مناسبت قیام 15 خرداد در مهدیه تهران برگزار شده بود، طی سخنانی با اشاره به ماهیت قیام 15 خرداد، اهداف این قیام و نتایج و دستاوردهای آن، اظهار داشت: جهالت، کفر، ستمگری، گناه، فساد و تفرقه ظلمت‌هایی هستند که انبیاء آمده‌اند تا این ظلمت‌ها را از جامعه پاک کنند؛ اگر مجریان صالح در کنار کتاب‌ قانون قرار گیرند، هدایت جامعه تضمین شده است.

وی با بیان اینکه قرآن کتاب هدایت است، افزود: اگر مجریان صالح و به تعبیر پیامبر(ص) عترت، در کنار قرآن قرار گیرد، جامعه هدایت می‌شود، کتاب‌های آسمانی برای هدایت هستند اما این کتاب‌ها مجریان صالح می‌خواهند و به تنهایی نمی‌توانند بشر را هدایت کنند، رهبران و پیشوایان ایران آمدند و این جامعه را از ظلمت و تاریکی نجات دادند، ما نباید آنان را فراموش کنیم.

امام جمعه موقت قم در بخش دیگری از سخنانش خاطرنشان کرد: هر سال روز 15 خرداد سال 42 را یادآوری کنید ولو مانند امروز 51 سال از آن حادثه گذشته باشد؛ آن وحدت و یکدلی و کنار هم بودن و احساس مسئولیت کردن را یاد کنید، نمی‌شود بدون توجه به گذشته و آینده زندگی کرد، انقلاب و قیام و حرکت خستگی دارند، هزینه دارند، خیال نکنید به راحتی 15 خرداد تحقق یافت، خیال نکنید دفاع مقدس به راحتی تمام شد به گونه‌ای که ما حتی یک وجب از خاکمان را به دشمن ندادیم، خیال نکنید 22 بهمن به راحتی به دست آمد، حقیقتاً‌ قیام 15 خرداد نوری بود که در دل تاریکی درخشیدن گرفت، حضرت روح‌الله، موسی‌وار دست این ملت را گرفت، ملتی که در محیط پرخفقان و بسته و رعب‌آور زندگی می‌کرد، دست آنان را گرفت و این ملت را در نهایت نجات داد.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور در ادامه سخنانش خاطرنشان کرد: امام(ره) چهارده سال تبعید را تحمل کرد، چهارده سال شهادت یارانش را تحمل کرد، چهارده‌سال تلاش بی‌وقفه برای دعوت مردم از ظلمات به نور انجام داد، 15 خرداد سال 42 نوری بود در دل تاریکی، رهبری چون امام (ره) با توکل به خداوند متعال حرکت کرد و باید پرسید چرا امام و مردم آن روز دست به قیام زدند؟ شرایط تاریخی آن زمان چگونه بود که طلاب مظلوم فیضیه به شهادت رسیدند و بی‌رحمانه آنان را از پشت بام به زمین انداختند؟

امام جمعه موقت قم بر همین اساس تصریح کرد: پس از کودتای 28 مرداد، شاه دوباره به سلطنت برگشت و بحث اصالاحات ارضی، بحث انجمن‌های ایالتی و لایتی و انقلاب شاه و ملت مطرح شد، آنان در بحث انجمن‌های ایالتی و ولایتی به دنبال حذف نام خدا بودند، در این شرایط آیا امام و روحانی باید بنشینند، آرام آرام آن زمان فرهنگ و ارزش‌های غربی را جایگزین ارزش‌های اسلام کردند، در لوایحی که می‌دادند، اسلام‌ ستیزی حاکم بود، امام در مقابل این شرایط قیام کردند. سخنرانی آتشین امام هنوز در فضای فیضیه طنین‌انداز است که بعد از آن سخنرانی، نیمه شب به مدرسه فیضیه ریختند و امام را دستگیر و چند ماه ایشان را زندانی کردند و سپس امام به ترکیه و عراق تبعید شدند.

حسینی بوشهری تأکید کرد: امروز هرکجا احساس کردید احکام اسلام در جامعه به حاشیه می‌رود و کمرنگ می‌شود، بدانید این خلاف نظر امام است، هدف این بود با ارزش‌های اسلام و تشیع مقابله کنند، اولین نتیجه قیام 15 خرداد که به دست آمد، این بود که چهره شاه برای مردم فاش شد.

آیت‌الله حسینی بوشهری با تأکید بر اینکه این مدل و الگوی مبارزه است، گفت: در قیام تنباکو نیز روحانیت حضور داشت، در قیام 15 خرداد سال 42 عده‌ای شهید شدند ولی خداوند اجر محسنان را از بین نمی‌برد و به موقع آن را می‌دهد، آن روز پدران ما حضور داشتند و قیام 15 خرداد شکل گرفت و امروز ما با تحریم‌ها و نابسامانی‌ها ساختیم و ایستادگی کردیم چرا که خداوند متعال، ملت بزرگواری به ما داده است، آن روز کنار امام بودید و امروز کنار رهبر فرزانه انقلاب هستید.

امام جمعه موقت قم در بخش پایانی سخنانش تصریح کرد: کسی نگوید من امام و مکتب امام را قبول دارم و بس، اگر کسی امام و آرمان‌هایش را قبول داشته باشد، باید امروز پیرو راه رهبری باشد، امام در جای‌جای سخنانش و پیام‌هایش به دنبال اسلام و پیاده شدن احکام اسلامی هستند.

آیت‌الله حسینی بوشهری در پایان تأکید کرد: حق نداریم بگوییم امام و اسلام بلی، ولی احکام اسلام نه، ما باید متلزم اسلام و احکام اسلامی باشیم، باید به حجاب، عفاف و نهی از منکر و امر به معروف پایبند باشیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها