امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۷:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86828
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۳۲
تعداد بازدید: 128
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نماینده رژیم صهیونیستی در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در جلسه شورای حکام این نهاد بین‌المللی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نماینده رژیم صهیونیستی در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در جلسه شورای حکام این نهاد بین‌المللی علی‌رغم استقبال کشورها از همکاری ایران و آژانس آن را غیرقابل قبول خواند و مدعی شد تهران شواهد اشتباهی درباره فعالیت‌های هسته‌ای خود فراهم آورده است.  

اظهارات این مقام رژیم صهیونیستی در حالی ابراز شده که «یوکیو آمانو»، مدیر کل آژانس، در نشست فصلی شورای حکام گفته بود ایران همکاری با آن نهاد نظارتی سازمان ملل درباره ادعاها پیرامون برنامه هسته‌ایش را آغاز کرده است.

آمانو: "ایران به طور اساسی با آژانس همکاری داشته است"؛ در اینجا بخوانید

نمایندگان کشورهای غربی نیز از همکاری ایران با آژانس بین‌المللی انری اتمی استقبال کرده اما خواستار تسریع همکاری‌های ایران شده‌اند.

استقبال نماینده آمریکا از همکاری ایران با این نهاد بین‌المللی را در اینجا بخوانید

«مریو زفری ـ اودیز»، نماینده رژیم صهیونیستی در آژانس با «غیرقابل قبول خواندن» گا‌م‌های اجرایی مورد توافق بین ایران و آژانس مدعی شدن ایران با فراهم آوردن اطلاعات اشتباه در پی پنهان کردن ماهیت اصلی برنامه هسته‌ای خود است.

استقبال جنبش عدم تعهد از همکاری ایران با آژانس را در اینجا بخوانید

نماینده اسرائیل که تنها دارنده سلاح‌های هسته‌ای در خاورمیانه قلمداد می‌شود گفت: «ایران همچنان از رویکرد موسوم به گام به گام برای حل و فصل مسائل مربوط به برنامه هسته‌ای خود سوء استفاده می‌کند.»

منظور نماینده اسرائیل از رویکرد گام به گام، بسته توافقی ایران و آژانس در اردیبهشت ماه سال جاری برای حل و فصل مناقشات مربوط به برنامه هسته‌ای ایران است.

استقبال چین از همکاری بین ایران و آژانس را در اینجا بخوانید

ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در 20 می (30 اردیبهشت) در «چارچوب همکاری» توافق شده بین دو طرف در نوامبر گذشته یک نشست فنی برگزار کردند که نقشه‌ی راه را برای همکاری دوجانبه بر سر تعدادی از مسائل هسته‌ای باقی‌مانده ترسیم می‌کرد.

در این دیدار، دو طرف پیشرفت‌هایی را که در زمینه‌ی 7 اقدام مورد توافق در 9 فوریه (20 بهمن) حاصل شده بود دوره کردند. از جمله این اقدامات می‌توان به ارائه اطلاعاتی درباره چاشنی‌های سیم پل انفجاری از سوی ایران اشاره کرد.

ایران و آژانس اتمی در زمینه 5 اقدام عملی دیگر که باید در مرحله‌ی بعدی اجرا شود نیز به توافق رسیدند.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارش فصلی خود در 23 می (2 خرداد) اعلام کرد ایران به مفاد توافق موقتی که بین جمهوری اسلامی و گروه 5+1 بر سر برنامه‌ی انرژی هسته‌ای این کشور حاصل شد پایبند است.

نماینده اسرائیل در آژانس در ادامه اظهاراتش درباره بسته توافقی بین ایران و آژانس گفت: «این بسته تحقیقاتی غیرقابل قبول است. ایران به دادن توضیحات غلط و پنهان کردن ماهیت فعالیت هسته‌ای خودش ادامه خواهد داد.»

انتهای پیام/م.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها