امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۳:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8683
تاریخ انتشار: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۸:۳۵
تعداد بازدید: 93
به گزارش خبرنگار حوادث خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در روز یکم اسفند سال گذشته خانم جوانی بامراجعه به دادسرای ناحیه 4 تهران اعلام ...

به گزارش خبرنگار حوادث خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در روز یکم اسفند سال گذشته خانم جوانی بامراجعه به دادسرای ناحیه 4 تهران اعلام کرد که توسط خانمی که مدعی پیدا کردن هم اتاقی بوده، مورد کلاهبرداری قرار گرفته است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع کلاهبرداری و به دستور بازپرس شعبه دوم دادسرای ناحیه 4 تهران، پرونده جهت رسیدگی تخصصی در اختیار پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گفت.

مالباخته پس از حضور در پایگاه چهارم پلیس آگاهی، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: چندی پیش و از طریق آگهی نیازمندی یکی از روزنامه‌های کثیرالانتشار به دنبال پیدا کردن یک خانه دانشجویی با یک هم اتاقی بودم.

در میان آگهی‌های هم اتاقی دانشجویی، نظرم به یک آگهی جلب شد؛ با شماره تلفن همراه داخل آگهی تماس گرفته و خانم جوانی به نام کیمیا مدعی شد که همانند من دانشجو است و در حال حاضر در منطقه تهرانپارس ـ میدان پروین سکونت دارد.

پس از گرفتن نشانی خانه، به آدرس مراجعه و در آنجا با کیمیا آشنا شدم؛ کیمیا مدعی بود که هم اتاقی‌اش از دانشگاه فارغ التحصیل شده و به همین علت قصد بازگشت به شهرستان را دارد و او نیز به دنبال پیدا کردن هم اتاقی جدید است.

مالباخته در ادامه اظهاراتش و در خصوص چگونگی اعتماد به کیمیا به کارآگاهان گفت: زمانیکه در خصوص شرایط کرایه خانه به توافق رسیدیم، قرار شد تا پول ودیعه منزل به مبلغ 3 میلیون تومان توسط من پرداخت و اجاره ماهیانه نیز بر عهده کیمیا باشد؛ حتی کیمیا برای جلب اعتمادم، اجاره نامه خانه را نیز نشان داشت و به این شیوه اعتماد مرا به طور کامل جلب کرد و من نیز مبلغ 3 میلیون تومان را به او پرداخت و حتی در ازای پرداخت پول، رسید نیز تحویل گرفتم.

مالباخته، در ادامه به کارآگاهان گفت: وقتی به قصد اسباب کشی به منزل مراجعه کردم؛ در حالیکه منتظر بودم تا کیمیا در خانه را برایم باز کند، ناگهان خانم میانسالی با حضور در مقابل در خانه مدعی شد که مستأجر قبلی خانه چندین روز است که تسویه کرده و او به همراه خانواده‌اش، به تازگی به آنجا آمده‌اند؛ بلافاصله با شماره تلفن همراه کیمیا تماس گرفتم که پاسخی به تلفن‌های من نداد.

با آغاز تحقیقات جهت شناسایی و دستگیری متهم، کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی و در اولین مرحله موفق به شناسایی هویت واقعی کیمیا به نام مریم 26 ساله شدند.

با شناسایی هویت واقعی متهم و در ادامه تحقیقات، کارآگاهان موفق به شناسایی مخفیگاه مریم در خیابان 196 تهرانپارس شده و پس از اطمینان از حضور وی، در ساعت 7:00 صبح روز  گذشته موفق به دستگیری وی شدند.
در بازرسی از مخفیگاه مریم، کارآگاهان موفق به پیدا کردن کپی اسناد و مدارک شناسایی متعلق به تعداد دیگری از خانم‌های جوانی شدند که با شناسایی و دعوت از این افراد، کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی اطلاع پیدا کردند که این افراد نیز به همین شیوه و شگرد و توسط متهم مورد کلاهبرداری قرار گرفته‌اند.

متهم در اظهاراتش، با اعتراف صریح به کلاهبرداری از شکات، در خصوص انگیزه خود از کلاهبرداری گفت: سال گذشته، دقیقا به همین شیوه از من کلاهبرداری شد و مبلغ 12 میلیون تومان را از دست دادم؛ به همین علت تصمیم گرفتم تا به همین شیوه اقدام به کلاهبرداری کرده تا بتوانم پول خود را بازپس بگیرم.

سرهنگ کارآگاه رضا مؤذن، رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با شناسایی تعدادی از دانشجویان خانم که بدین شیوه مورد کلاهبرداری قرار گرفته‌اند و با توجه به اعتراف صریح متهم به کلاهبرداری و همچنین بدست آمدن اسناد و مدارک شناسایی متعلق به سایر افراد، شناسایی دیگر مالباختگان احتمالی در دستور کار کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

لذا از تمامی مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد، به‌ویژه در منطقه تهرانپارس مورد کلاهبرداری قرار گرفته‌اند دعوت می‌شود تا طرح و پیگیری شکایات خود به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در سیدخندان ـ خیابان ابوذر غفاری ـ بالاتر از بیمارستان رسالت – جنب کلانتری 120 سیدخندان مراجعه کنند.
انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها