امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۶:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86834
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری مستقل فلسطین، «سما»، برآوردهای عادی در ارتش رژیم صهیونیستی حاکی از آن است ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری مستقل فلسطین، «سما»، برآوردهای عادی در ارتش رژیم صهیونیستی حاکی از آن است که در صورت در گرفتن جنگی میان رژیم صهیونیستی و حزب‌الله مانند آنچه که در سال 2006 اتفاق افتاد، حزب‌الله همان راهبرد خود را دوباره به کار گیرد راهبردی که رژیم صهیونیستی آن را برابری با «اسرائیل» توصیف کرد.

«عاموس هارئیل» تحلیلگر نظامی روزنامه «هاآرتص» نوشت: حقیقت آن است که حزب‌الله در خلال جنگ 33 روزه خود به پرتاب موشک‌هایش به سمت اسرائیل ادامه داد و هیچوقت در مقابل حمله ارتش اسرائیل به جنوب لبنان تسلیم نشد و معتقد است که در جنگ سال 2006 پیروز شده است و به همین دلیل ارزیابی‌های معمول آن است که اگر جنگ دیگری رخ دهد، حزب‌الله همان راهبرد را به کار می‌گیرد و با پرتاب دهها هزار موشک علیه اسرائیل در مدتی نسبتا طولانی سیاست جنگ فرسایشی را دنبال می‌کند. از سوی دیگر همزمان سعی می‌کند مانع از عملیات نظامی ارتش اسرائیل در خاک لبنان شود.

اما این تحلیلگر در ادامه به مقاله‌ای از یک افسر سازمان ضداطلاعات ارتش اسرائیل موسوم به «آمان» در مجله «معراخوت» به چاپ رسانده پرداخته در این مقاله از سناریوی دیگری برای جنگ احتمالی آینده سخن گفته شده است. این افسر اطلاعاتی رژیم صهیونیستی به یک سلسله سخنرانی‌های رهبران حزب‌الله و سخنان منتشر شده در سایت‌های اینترنتی مبنی بر ورود این حزب به «الجلیل» واقع در فلسطین اشغالی اشاره می‌کند و در مورد انتقال جنگ به منطقه شمالی نزدیک به مرزهای رژیم صهیونیستی و لبنان هشدار می‌دهد. سید حسن نصرالله در سخنرانی چندی پیش خود تهدید کرد رزمندگان حزب‌الله در جنگ احتمالی آینده توانایی ورود به منطقه الجلیل واقع در فلسطین را دارند.

در ادامه مقاله افسر اطلاعاتی رژیم صهیونیستی به این رژیم توصیه می‌کند که محتاط باشد و حسابگرانه عمل کند زیرا ممکن است حزب‌الله در آینده راهبردی دیگر را در پیش بگیرد. وی افزود: نشانه‌هایی وجود دارد مبنی بر آنکه حزب‌الله به دنبال کوتاه کردن مدت جنگ احتمالی آینده‌اش است. وی افزود: «حزب‌الله با سه تاکتیک در سال 2006 در برابر رژیم صهیونیستی ایستاد: بهبود توانایی‌ها برای مقاومت و دفاع، موشک‌باران جبهه داخلی اسرائیل و ظرفیت‌سازی برای کند کردن هرچه بیشتر پیش‌روی زمینی ارتش اسرائیل» علاوه بر آن حزب‌الله پس از پایان جنگ سابق بر آمادگی‌ها و تجهیزات نظامی خود افزوده است و درمقابل رژیم صهیونیستی نیز با فهم بهتر اهداف حزب‌الله به دنبال تقویت خود است.

این افسر اطلاعاتی معتقد است که حزب‌الله از سال 2011 شروع به صحبت از راهبردی کرد که بالاتر از تفکر رایج در ارتش رژیم صهیونیستی در مورد جنگ فرسایشی بود و به استناد گزارش‌های روزنامه‌های لبنان، حزب‌الله در سال 2012 مانوری با شرکت 10 هزار رزمنده‌اش برگزار کرد و این مانور به منظور محک زدن آمادگی‌هایش برای وارد شدن به منطقه الجلیل فلسطین بوده است.

در ادامه این مقاله آمده است برگزاری مانورهایی مانند این نشان از آن است که حزب‌الله در تهدیدات خود مانند آمدن به الجلیل جدی است و به آن فکر می‌کند و این مانور زنگ هشداری در مورد تغییر رویکرد حزب‌الله در جبهه‌های جنگ است و از آنجایی که این حزب در کانون توجه سیاست داخلی و خارجی لبنان است به دنبال کم کردن مدت جنگ احتمالی است. این افسر اطلاعاتی رژیم صهیونیستی می‌افزاید  علاوه بر آن حزب‌الله در جنگ سوریه تجربه مستقیم کسب کرده و در حال حاضر قادر است گردان‌های بزرگ نظامی و وسایل جنگی بیشتری را به کار گیرد و همین مسئله باعث می‌شود این حزب به حملات زمینی گسترده و حملات متنوع علیه اهداف رژیم صهیونیستی در جنگ احتمالی دست بزند.

این افسر سازمان ضداطلاعات ارتش اسرائیل موسوم به آمان در پایان سخنش را اینگونه خلاصه می‌کند که در صورتی که راهبرد حزب‌الله در جنگ احتمالی آینده تغییر کند پیامدهای اساسی برای رژیم صهیونیستی خواهد داشت و به همین دلیل این رژیم باید تمام احتمالات از قبیل تلاش حزب‌الله برای کم کردن مدت جنگ و نیز ورود به منطقه «الجلیل» در فلسطین اشغالی را در نظر بگیرد و برای آن آماده شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها