امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۴:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86851
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 39
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علیرضا زالی رئیس سازمان نظام پزشکی کشور که در بیمارستان بهمن تهران حضور دارد در ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علیرضا زالی رئیس سازمان نظام پزشکی کشور که در بیمارستان بهمن تهران حضور دارد در جمع خبرنگاران در تشریح آخرین وضعیت آیت‌الله مهدوی‌کنی گفت: وضعیت قلبی و عروقی ایشان مانند شب گذشته است و از این نظر تفاوت جدیدی حاصل نشده است.

وی ادامه داد: فشار خون آیت‌الله مهدوی‌کنی در حال حاضر در وضعیت نرمال است و نبض ایشان حالت منظمی دارد و بی‌نظمی جدید قلبی ایجاد نشده و نیازی به مداخله دستگاه برای اصلاح نبض وجود نداشته است.

رئیس سازمان نظام پزشکی اظهار داشت: وضعیت نسوج محیطی ایشان دارای وضعیت خوبی است و مجموعا می‌توانیم بگوییم که از نظر قلبی، عروقی و مغزی دقیقا شرایط ثابتی را نسبت به قبل در حال سپری کردن هستند.

زالی با تاکید بر اینکه هم‌اکنون امکان قضاوت قطعی درباره وضعیت آیت‌الله مهدوی‌کنی وجود ندارد، اظهار داشت: در مورد مسئله هوشیاری و قلبی ایشان نیز برای آنکه پیشگیری از صدمه زدن به مغز و عروق ایشان حاصل شود از اواسط روز گذشته داروهایی را که منجر به بیهوشی مصنوعی برای بیمار می‌شد برای ایشان آغاز شده است و به همین دلیل قضاوت درباره وضعیت هوشیاری ایشان امکان‌پذیر نیست.

وی هرگونه اظهار نظر درباره وضعیت مغزی آیت‌الله مهدوی‌کنی را به کم شدن و قطع داروهای بیهوشی موکول کرد و افزود: از نظر قلبی و عروقی نیز شرایط کاملا ثابت است و در ساعت‌های آینده وضعیت ایشان را مورد رصد قرار خواهیم داد؛ بیمارانی که در این شرایط هستند معمولا پایش‌های ساعتی‌شان مهم است و باید هر ساعت بر روی آنها پایش انجام شود.

زالی اضافه کرد: در مجموع شرایط ایشان از نظر علائم حیاتی تفاوت محسوسی نداشته است و همان وضعیت ثبات پایدار برقرار است.

رئیس سازمان نظام پزشکی همچنین درباره ضریب هوشی آیت‌الله مهدوی‌کنی گفت: بررسی وضعیت ضریب هوشیاری زمانی ممکن است که هیچگونه داروی مداخله‌گری سطح هوشیاری را تغییر ندهد و با توجه به اینکه ایشان از همان ساعت‌های آغازین تحت درمان دارویی برای کاهش خط هوشیاری بوده‌اند اصلا نمی‌توان سطح هوشیاری را اندازه‌گیری کرد.

وی ادامه داد: هرگونه قضاوت درباره صدمات مغزی وارد شده به آیت‌الله مهدوی‌کنی و این نکته که اساسا این صدمات وارد شده و یا میزان آن چقدر است امکان‌پذیر نیست چون مهمترین راه سنجش صدمه مغزی معاینات بالینی است که آن نیز ناظر بر سطح هوشیاری و وضعیت بازتاب‌های بیمار است.

زالی تمام تلاش‌های تیم پزشکی را معطوف به حفظ جریان خون عنوان کرد و افزود: تیم پزشکی از لحظه‌های آغازین با استاندارد بالا توفیق اولیه‌ای در برگرداندن علائم حیاتی محرض بوده اما فعلا برای هرگونه قضاوت قطعی درباره پیش‌آگهی وضعیت ایشان زود است.

وی اضافه کرد: چیزی که هم‌اکنون مورد تاکید تیم پزشکی است برقراری وضعیت ثبات در علائم حیاتی، جریان گردش خون و رفع مشکلات قلبی و همچنین برقراری جریان مناسب ادراری است که تا الان همه این موارد محقق شده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها