امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۰۵:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8687
تاریخ انتشار: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۸:۳۵
تعداد بازدید: 79
به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس عبدالسلام عظیمی رئیس قوه قضائیه افغانستان در دیدار امروز خود با وزیر دادگستری ...

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس عبدالسلام عظیمی رئیس قوه قضائیه افغانستان در دیدار امروز خود با وزیر دادگستری کشورمان اظهار داشت: متأسفانه افغانستان طی 35 سال گذشته همواره در جنگ بوده و مشکلات زیادی را پشت سر گذاشته اما خوشبختانه در تمامی این سال‌ها تنها نبوده و همسایگان ما بخصوص جمهوری اسلامی ایران کنار ما بوده‌اند.

وی تأکید کرد: ملت ما کمک‌هایی را که جمهوری اسلامی ایران داشته هیچ وقت فراموش نمی‌کنند و اگر امروز دادگستری و قوه قضائیه وجود دارد تنها با هدف دفاع از مظلوم و مبارزه بر علیه ظالم پابرجا مانده است.

عظیمی ایران را کشوری متکی به غیر دانست و تأکید کرد: جمهوری اسلامی کشوری است که در تمامی عرصه‌ها به خود متکی بوده اما افغانستان به دلیل شرایط ویژه و مسائلی که در جنگ برایش اتفاق افتاده همواره به دیگران متکی بوده است.

رئیس قوه قضائیه افغانستان افزود: ما باید همه چیز را از نو بسازیم، ساختن هر چیزی آسان است اما انسان‌سازی کاری مشکل و سخت است.

وی هدف از دیدار و گفت‌وگو با مسئولان قضایی ایران را تعامل هر چه بهتر با جمهوری اسلامی دانست و گفت: خوشبختانه در حال حاضر سه توافقنامه با جمهوری اسلامی ایران به امضا رسیده که مراحل قانونی آن‌ها نیز طی شده است.

وی در خصوص کشت خشخاش در افغانستان گفت: در 10 سال گذشته نوسانات مختلفی در بحث کشت مواد مخدر در افغانستان وجود داشته که گاهی میزان کشت مواد مخدر افزایش و گاهی کاهش داشته است.

عظیمی نبود امنیت در افغانستان را دلیل عمده افزایش کشت مواد مخدر دانست و تصریح کرد: اگر امنیت در کشور ما وجود داشت کسی نمی‌توانست نسبت به کشت مواد مخدر اقدام کند.

وی افزود: ما برای مواد مخدر محاکم خاصی داریم که اگر مجرمین مواد مخدر جرم بالایی داشته باشند در محکمه مرکزی محاکمه می‌شوند.

رئیس قوه قضاییه افغانستان بیشترین میزان معتادین به مواد مخدر را مربوط به افغانستان دانست و خاطرنشان کرد: متاسفانه میزان مواد مخدری که در کشور ما تولید می‌شود نه تنها به ایران بلکه به سایر کشورها نیز منتقل می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها