امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 17
۲۱:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86881
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از نیشابور، سردار رمضان شریف ظهر امروز در یادواره 158 شهید دهستان اردوغش نیشابور که در مصلی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از نیشابور، سردار رمضان شریف ظهر امروز در یادواره 158 شهید دهستان اردوغش نیشابور که در مصلی شهر خروین برگزار شد، اظهار داشت: این جمله رهبر انقلاب که «زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست» بهترین هدیه برای دست‌اندرکاران این برنامه است.

وی با طرح این سئوالات که شهدا چه کردند، چه خصوصیاتی داشتند، برای نسل امروز و فردای ما چه آورده‌ای داشتند، کار شهدا دشمنان را تا کجا به عقب راند، وظیفه ما در قبال این شهدای عزیز چیست و چه مطالبه و درخواستی از ما دارند، ادامه داد: ما به عنوان مسلمان شیعه و پیرو قرآن یقین داریم که طبق آیات قرآن شهدا زنده‌اند و بر اعمال، رفتار و اندیشه ما ناظر هستند.

مسئول روابط عمومی و انتشارات کل سپاه با بیان اینکه اگر این پیام را ما عمیقا دریافت کنیم، قطعا مسیر زندگی شخصی و جامعه ما تغییر خواهد کرد، خاطرنشان کرد: به نظر من ما پیام عمیق این را می‌شنویم اما فهم عمیقی از این نداریم که قطعا خداوند، ائمه و شهدا رفتار ما را می‌بینند.

شریف ادامه داد: به خصوص نسل ما که افتخار این را داشت هم‌رزم و همراه شهدا باشیم، مسئولیتش به مراتب از نسلی که در ابتدای انقلاب به دنیا نیامده بودند، یا در ابتدای جنگ کودک بودند سنگین‌تر است، رسالت نسل ما برای انتقال آن پیام بزرگ بسیار حیاتی است و فرصت چندانی هم برای انتقال این پیام نداریم.

وی با بیان اینکه ملت ما امواج بی‎رحمانه پیام‌ها را در طول شبانه‌روز دریافت می‌کند، گریز و حرجی هم از آن نیست، اظهار کرد: ما، خانواده شهدا و ایثارگران رسالت بزرگتری بر عهده داریم، باید پیام شهدای عزیز را به نسل جوان و جدید خودمان عرضه کنیم.

مسئول روابط عمومی و انتشارات کل سپاه ادامه داد: شهدای ما به تأسی از امام راحل کاری کردند کارستان، وقتی که هیچ‌ چیز نداشتیم و نظام نوپا جمهوری اسلامی در این کشور شکل گرفت، دشمن با بهترین تجهیزات آن تهاجم سنگین، حساب شده و سازمان‌‌دهی شده حزب بعث عراق به میهن ما از زمین، هوا و دریا شکل گرفت.

شریف در ادامه با بیان اینکه در ابتدای آن تهاجم سنگین و درنوردیده شدن 15 هزار کیلومتر مربع از خاک این سرزمین در جلو چشم همه سازمان‌های بین‌المللی، قداران عالم و قدرت‌های زورگو و مستبد این اتفاق افتاد، خاطرنشان کرد: امام در نخستین فرصت جمله‌ای فرمودند که این جمله‌ بیانگر کاری است که شهدای ما کردند، امام فرمودند: دزدی آمده است، سنگی انداخت و رفت ما چنان سیلی به عراق می‌زنیم که از جایش بلند نشود؛ این در حالی است که سه سپاه مجهز ارتش عراق با 12 لشگر سازمان‌دهی شده با پشتیبانی همه دستگاه‌های دیپلماسی و تبلیغاتی دشمن در پشت این سپاه عظیم هستند.

وی اضافه کرد: کسانی که امروز در دانشکده‌های بزرگ مطالعاتی دنیا درس تدوین استراتژی و راهبرد می‌دهند سال‌ها است به محتوای این جمله می‌اندیشند، که یک فقیه، روحانی و مرجع تقلید چگونه به یک تهاجم نظامی وحشتناک پاسخ می‌دهد و از ملتش چه می‌خواهد و برای آنها چه پیامی می‌دهد.

مسئول روابط عمومی و انتشارات کل سپاه تصریح کرد: امام در شرایطی این جمله را بیان کرد که بعضی از سران ارتش به دلیل تحولاتی که ناشی از انقلاب نوپای اسلامی بود، فرار کردند و یا خودشان را پنهان کرده بودند.

وی افزود: در واقع بدترین شرایط برای یک کشور در تهاجم خارجی وقتی است که ارتش، سیستم دفاعی، نظامی و امنیتی مستحکمی نداشته باشند، بنابراین در بدترین شرایط به ما حمله کردند.

شریف اظهار داشت: امروز نزدیک به 28 سال از این جمله می‌گذرد، ژنرال‌های چندستاره حزب بعث کجا هستند؟ آنها در مقابل بسیجیان کم جسه ولی پر ایمان و با انگیزه ما که از سراسر جغرافیای این سرزمین به عشق ولایت و اهل‌البیت و به عشق امام سر از پا نشناخته و به جبهه‌ها اعزام شده بودند، قرار داشتند.

وی افزود: اکثر این بچه‌ها اصلا تجهیزات نظامی ندیده بودند، جنگ را فهم نکرده بودند اما در آن کوران آتش و خون آن‌چنان درخشیدند که امروز دانشکده‌های بزرگ نظامی دنیا در حال تحلیل چرایی این اتفاق هستند.

مسئول روابط عمومی و انتشارات کل سپاه عنوان داشت: شما اگر می‌بینید امروز تهاجم فرهنگی وحشتناکی از ناحیه ماهواره و اینترنت به خانواده‌های این کشور حمله آورده‌ است به این دلیل است دشمن پی برده که تنها چیزی که باعث شد جنگ به نفع ایران رقم بخورد برخورداری خانواده‌های ایرانی از تقوا و ایمان مستحکم است.

شریف افزود: بنیان خانواده در ایران توانست مردم را به پیروی از امام وادار کند و به صحنه انقلاب بکشاند و در همه عرصه‌ها که یکی از آنها جنگ بود دشمن را به زانو در بیارد.

وی با بیان اینکه در سایر عرصه‌ها هم بنیان خانواده مستحکم، زنان و مردان با اراده و با انگیزه، هوشمند و لایق که در این سرزمین فراوان هستند، دلیل و چرایی این تهاجم است، اظهار کرد: دشمن می‌خواهد نقش و بنیان خانواده را که این افسران و سربازان عرصه‌های مقابله با دشمن می‌سازند، متزلزل کند.

مسئول روابط عمومی و انتشارات کل سپاه با بیان اینکه یک جوان بی‌انگیزه و بی‌اراده نه برای خودش، نه برای خانواده‌اش و نه برای کشور و جامعه‌اش نه تنها مفید نیست که بعضا مشکل‌ساز هم هست، خاطرنشان کرد: ما شرمنده‌ایم، متأسفیم و غصه می‌خوریم که چرا بخشی از جوانان جامعه ما به اعتیاد روی آورده‌اند.

وی افزود: ما متأسفیم و از مسئولانمان گله‌مندیم چرا که این اتفاق نباید بیفتد.

شریف تصریح کرد: همه آنها عناصر مؤثری هستند برای پیشرفت این کشور، بدون استثناء از هر قوم، قبیله و مذهبی که در این جغرافیا زندگی می‌کنند، هم به لحاظ فرهنگ ملی و هم به لحاظ فرهنگ دینی که آمیخته است و جدایی‌ناپذیر نیست، این به ما دستور می‌دهد که تک تک فرزندان این سرزمین را رشد دهیم و اجازه دهیم آنها رشد کنند و مسیر صحیح زندگی و پیشرفت را جلوی پای آنها بگذاریم.

وی با بیان اینکه وای به حال نگاهی که این درک و توجه عمیق را ندارد، خاطرنشان کرد: هیچکس مخالف شادابی، طراوت، عشق و آزادی این ملت نیست، هزاران پاسدار عزیز ما در این لباس جان دادند که این ملت مقابل دشمنان‌ سربلند باشند چطور می‌شود این پاسداران، حافظان انقلاب و رزمندگان در صحنه با شادی ملت مخالف باشند.

مسئول روابط عمومی و انتشارات کل سپاه اضافه کرد: بین شادی، شادابی و شادی‌آفرینی با به انحطاط کشیدن یک نسل تفاوت و مرز است، این خطر بزرگی است که در حوزه فرهنگی متأسفانه نگاه خوبی نداشتیم و گاهی دچار اشتباهات استراتژیک شده‌ایم، دشمن هم همین را می‌خواهد.

شریف خاطرنشان کرد: مهم‌ترین مؤلفه قدرت انقلاب اسلامی مردم هستند و مهم‌ترین مؤلفه قدرت مردم ایمان مذهبی و فرهنگ متعالی آنها است، اگر دشمن در این حوزه موفق شود ما مشکلات اساسی پیدا کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه ما از دشمن نمی‌هراسیم، گفت: بعد از بیست و چند سال که از پایان جنگ می‌گذرد به لطف استعداد‌های فرزندان این مرز و بوم و هدایت‌های پیامبرگونه رهبر معظم انقلاب، در حوزه دفاعی و نظامی به جایی رسیده‌ایم که رهبر بزرگوار انقلاب دیروز پیش چشم دنیا فرمودند، دشمن از تهاجم نظامی به ما ناامید است.

مسئول روابط عمومی و انتشارات کل سپاه تصریح کرد: این افتخار بزرگی است برای مردمی که در این کشور زندگی می‌کنند و برای انقلاب اسلامی، که رهبر آن با شجاعت در پیش چشم ‌همه دوربین‌های عالم، شکست نظامی دشمن را اعلام می‌کند.

وی افزود: همه اینها به خاطر خون پاک این شهدای عزیز و بزرگواری است که از تمام نقاط کشور در دفاع مقدس شرکت کردند.

مسئول روابط عمومی و انتشارات کل سپاه با بیان اینکه ما موظفیم به جملات امام نگاه عمیق کنیم، اظهار داشت: امام در اوج اقتدار صدام و در کوران جنگ فرمودند، پیروزی ما در دفاع مقدس آزادی ملت لبنان، فلسطین، افغانستان و عراق را به دنبال دارد، خیلی‌ها در آن ایام نمی‌دانستند این یعنی چه، امروز که 35 سال از پیروزی انقلاب می‌گذرد ما نگاهی به اطرافمان کنیم و ببینیم این جمله امام عینیت پیدا کرده است.

وی اضافه کرد: صهیونیست‌ها 50 سال بر فلسطینی‌ها، لبنان و حوزه عربی با اقتدار فخرفروشی کردند، اما آموزه‌های دفاع مقدس در جنگ 33 روزه، 22 روزه و 9 روزه برای اولین‌بار در تاریخ تهاجم نظامی اسرائیل به لبنان و فلسطین آنها را شکست داد.

مسئول روابط عمومی و انتشارات کل سپاه خاطرنشان کرد: حدود سه سال قبل که آمریکایی‌ها، اسرائیلی‌ها و هم‌پیمانان منطقه‌ای آنها به دلیل بیداری اسلامی یکی از مهمترین کشور‌های محور مقاومت یعنی سوریه را هدف قرار دادند و بنا داشتند که در یک استراتژی منظم این محور اصلی مقاومت و پشتیبانی از آرمان مسلمانان برای آزادی بیت‌المقدس را از هم بپاشانند و تبدیل به خلوتگاه خودشان کنند تجاوز گسترده‌ای را با جمع‌آوری تروریست‌ها از نقاط مختلف دنیا، آدم‌های نادان را به آن عرصه کشیدند.

وی افزود: امروز سه سال و اندی از آن تهاجم و شروع آن فتنه در سوریه می‌گذرد در همان سه ماه اول که دقیقا مصادف بود با سوم خرداد، حضرت آقا در حرم حضرت امام (ره) فرمودند موضوع سوریه با بقیه کشورها متفاوت‌ است و ملت و دولت سوریه پابرجا خواهند ماند.

شریف ادامه داد: سه و سال اندی از این تدبیر حکیمانه رهبر انقلاب می‌گذرد امروز ملت سوریه مستحکم‌تر از گذشته با حضور 73 درصدی پای صندوق‌های رأی به کسی رأی دادند که تلاش کرد محور مقاومت را حفظ کند این پیروزی بزرگی در حوزه نفوذ انقلاب‌ اسلامی است.

وی با بیان اینکه دشمن تلاش می‌کند با ابزار رسانه‌ای و عملیات روانی ما را ناتوان نشان دهد، خاطرنشان کرد: متأسفیم بعضی وقت‌ها بسترهایی فراهم می‌شود که به عملیات روانی دشمن کمک می‌کند.

مسئول روابط عمومی و انتشارات کل سپاه افزود: وقتی یک ملتی در ظرف 35 سال توانسته است در همه عرصه‌ها دشمن را به زانو درآورد و در مقابل تمام تهدید‌ها و ترفندهای رنگارنگ در تمام حوزه‌ها ایستادگی کند، حیف است که فرزندان این ملت بعد از فارغ‌التحصیلی بیکار باشند، این اشکال و ایراد دارد و مطالبه رزمندگان و فرزندان این کشور از مسئولان کشور است.

شریف گفت: همه می‌دانیم که کشور ما ظرفیت بسیار بالایی در همه حوزه‌ها دارد، بنابراین این مطالبه به حقی است که فرزندان این ملت صاحب شغل باشند، صاحب عزت باشند به موقع ازدواج کنند و فرزندان رشیدی را به این جامعه تحویل دهند.

مسئول روابط عمومی و انتشارات کل سپاه تصریح کرد: قطعا ملت باهوشی که توانسته است زیر سایه سنگین تحریم به این درجه از توانمندی نظامی، دفاعی و علمی برسد حتما قادر است که مایحتاج روزمره این ملت را و شغل مناسب را تأمین کند.

شریف خاطرنشان کرد: امروز مفتخریم که در بین کشورهای منطقه خدماتی که نظام مقدس جمهوری اسلامی چه در حوزه دانش چه فرهنگ و چه اقتصاد و رفاه اجتماعی به مردم ارائه داده ‌پیشتاز است، اما شأن و تراز ملت ما بسیار از این بالاتر است.

وی گفت: شعار امسال مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد و فرهنگ را با مدیریت جهادی  ان‌شاء‌الله بتوانیم به نقطه‌ای برسانیم که شاهد این مشکلات نباشیم؛ این نیاز به یک عزم و شعار همگانی دارد.

مسئول روابط عمومی و انتشارات کل سپاه اظهار کرد: شما مطمئن باشید که اگر ما از این گردنه عبور کنیم دشمن دیگر نمی‌تواند از حربه اقتصادی و محاصره اقتصادی هم بهره ببرد.

وی افزود: در همه بررسی‌هایی که در وصیت‌نامه‌های شهدا در طیف‌های مختلف سنی و تحصیلی کل کشور شده است، دو جمله به عنوان جملات کلیدی و مشترک آمده است، اول اینکه فرهنگ اسلامی را رشد دهید و دیگر اینکه همواره پشتیبان ولایت فقیه و رهبری باشید.

شریف ادامه داد: ما یادواره شهدا را برگزار می‌کنیم که این مطالبات را یادآوری کنیم.

مسئول روابط عمومی و انتشارات کل سپاه گفت: خون شهید شوشتری با خون شهدای اهل سنت و شیعه گواه صادقی بر تلاش جمهوری اسلامی ایران برای وحدت مسلمان‌هاست.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مسئولیت‌ها و عمرها بسیار محدود است، چه زیبا‌ست ما تلاش کنیم از این فرصت محدود مثل شهدا و انسان‌های ایثارگر که فراوان بودند در این کشور و هستند عمل کنیم.
انتهای پیام/70020/ش40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها