امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۰۴:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86892
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
علیرضا کیامنش، استاد دانشگاه خوارزمی در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس‌ در خصوص مشکلات آموزش و ...

علیرضا کیامنش، استاد دانشگاه خوارزمی در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس‌ در خصوص مشکلات آموزش و یادگیری در ایران اظهار داشت: در این موضوع دو بحث وجود دارد که یکی دسترسی همگان به آموزش و دیگری کیفیت آموزشی است.

وی ادامه داد:‌ در خصوص دسترسی به آموزش می‌توان گفت در شاخصه‌های جهانی رتبه خوبی داریم و در چند سال گذشته با کاهش رشد جمعیت، آموزش و پرورش توانسته است مدارس زیادتری در اختیار دانش‌آموزان قرار دهد.

کیامنش به کیفیت آموزش اشاره کرد و گفت: در بخش‌هایی مثل امکانات مدارس از نظر ساختمان و تجهیزات آموزشی که ابزار دست معلم است با کمبود روبه‌رو هستیم.معلمان با همه تلاشی‌ که انجام می‌دهند به دلیل خالی بودن دستشان از امکانات آن طور که لازم است نمی‌توانند کار انجام دهند.

این استاد دانشگاه خوارزمی گفت: آموزش یک مبحث ملی است و زمینه‌ساز رشد و توسعه جامعه است و اگر قبول داشته باشیم که آموزش جنبه سرمایه‌ای برای آینده دارد و هر هزینه‌ای که در آن انجام می‌دهیم در دراز مدت برمی‌گردد، با بسیج امکانات مالی و حمایت‌های معنوی می‌توان مشکلات آن را حل کرد.

کیامنش به بودجه آموزش و پرورش اشاره کرد و افزود: همه بودجه آموزش و پرورش به حقوق اختصاص می‌یابد که با این شرایط امکان بازسازی کلاس، منابع و تجهیزات برای آموزش و پرورش وجود ندارد؛ به همین دلیل معتقدم ضعف عمده نظام آموزشی ناکافی بودن بودجه و هزینه‌کردن نادرست آن است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها