امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۹:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8691
تاریخ انتشار: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۸:۳۵
تعداد بازدید: 73
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در پی انتشار مطلبی در روزنامه ایران راجع به سخنان سردار احمدی مقدم، فرمانده نیروی انتظامی، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در پی انتشار مطلبی در روزنامه ایران راجع به سخنان سردار احمدی مقدم، فرمانده نیروی انتظامی، مرکز اطلاع رسانی ناجا، جوابیه‌ای را خطاب به آن روزنامه منتشر کرده است که نسخه‌ای نیز در اختیار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس قرار گرفته است.
متن کامل جوابیه به شرح زیر است:
سلام علیکم
با احترام، بدنبال انتشار مطلبی در ستون یادداشت آن روزنامه در صفحه 2 مورخ 28/2/92 با عنوان ” سرداری سر بازی سرسره بازی" جوابیه‌ای به شرح ذیل ارسال می گردد. خواهشمند است دستور فرمایید برابر ماده 23 قانون مطبوعات نسبت به انتشار جوابیه در همان صفحه و در اولین شماره اقدام لازم را بعمل آورند.

” دشنام نامه مبتنی بر توهم"

سردار دکتر احمدی مقدم، فرمانده محترم ناجا در سومین همایش تکریم حافظان قرآن به ایراد سخنرانی پرداختند ایشان در بخشی از سخنان خود اذعان داشتند:

” قرآن و ولایت 2 چیز جدایی ناپذیر نیستند، عمل به قرآن پیروی از ولایت است، چرا حضرت امیر وارد 3 جنگ شدند، چون مخالفین می گفتند کتاب خدا و سنت رسول خدا کفایت می کند و به بقیه کاری نداریم و اگر حرف زدیم می‌شود بدعت. این می‌شود سلفی گری و وهابی گر ی و آخرش تکفیری که اصلاَ کافر می دانند و خونش را مباح "

در روز دوشنبه مورخه 23/2/92 خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در انعکاس خبر همایش تکریم حافظان قرآن در ناجا دچار خطای سهوی گردید و روزنامه شرق نیز در تیتر اول خود به بزرگ‌نمایی آن خبر که از بن ( و براساس فیلم و نوار سخنرانی) واقعیت نداشت‏ پرداخت و البته ابتدا خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس و سپس روزنامه مورد اشاره خبر خود را تصحیح نمودند و جالب اینجاست که روز شنبه 28/2/92 روزنامه ایران طی مقاله‌ای براساس واقعیت انگاری خبر دروغ و تکذیب و تصحیح شده و بر اساس یک توهم ذهنی، فرمانده نیروی انتظامی را به صدور حکم مهدورالدمی متهم می‌سازد.

دومین توهم روزنامه ایران درک مفهوم ” انفکاک ناپذیری قرآن و ولایت " بود و آنگونه که ذهن نویسنده‌اش قدرت پردازش داشت به قلم‌فرسایی توهین‌‌آمیز دراین باره پرداخت.

حال آن که ایشان در سخنان خود بر این واقعیت تأکید نمودند که در ملازمت قرآن و ولایت براساس حدیث شریف غدیر و آموزه‌های شیعه هیچ تردیدی وجود ندارد و از ابتدا نیز بسیاری کوشیدند که قرآن را از ولایت دورکنند و جنگ‌های جمل؛‏‏‏‏ٌ صفین‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏؛ نهروان نیز توسط متمسکین به قرآن در برابر ولایت به وقوع پیوست و در عصرهای دیگر نیز در قالب فرقه‌ها و جریان‌های فکری دیگر این مسئله ادامه یافته است حال اگر روزنامه‌نویس ایران بدون آنکه اسمی ازکسی برده شده باشد جریانی در حاشیه دولت را مصداق آن اشاره می‌داند باید گفت که هرکسی؛ از ظن خودشد یار من؛

3- برپایه دو توهم‏؛ دشنام نامه‌ای نگاشته که به ساحت علمای بزرگوار و فرماندهان نظامی و فرمانده ناجا که همواره در صف انقلاب بوده اند اهانت می‌شود. که خارج از خط انصاف و دایره تقوی هست و البته این اولین بار نیست که روزنامه ایران دست به این عمل غیر حرفه‌ای می‌زند و در گذشته نیز شاهد این کار بوده‌ایم و از همین روی باید از خدای متعال درخواست کنیم تا آنان را به راه اخلاق و انصاف باز گرداند.
والعاقبه للمتقین
 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار