امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۱:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86912
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 55
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عشق‌‏آباد، تلویزیون ملی ترکمنستان روز پنجشنبه در گزارش از ملاقات دوجانبه «قربانقلی ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عشق‌‏آباد، تلویزیون ملی ترکمنستان روز پنجشنبه در گزارش از ملاقات دوجانبه «قربانقلی بردی‏محمداف» رئیس جمهوری ترکمنستان و «الهام علی‏‌اف» رئیس جمهوری آذربایجان، ضمن تائید مطلب فوق به نقل از علی‏ اف تصریح کرد: دریای خزر دریای مشترک دوستی، برادری و همکاری است.

وی افزود: ما امیدواریم که نشست آتی سران کشورهای ساحلی دریای خزر در راستای توسعه و گسترش همکاری میان کشورهای ساحلی خزر نتایج مثبتی در پی داشته باشد.

روسای جمهوری ترکمنستان و آذربایجان در این ملاقات بر توسعه و گسترش هر چه بیشتر مناسبات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی میان عشق‌‏آباد و باکو و نیز بر وجود ظرفیت‏‌های لازم و اراده سیاسی در دو کشور تاکید کردند.

گفتنی است که به دلیل موقیعت و ویژه‏گی‏‌های منحصر به فرد جغرافیایی و حقوقی دریایی خزر و نیز وجود منابع مشترک انرژی (نفت‌ و گاز) کشورهای ساحلی خزر هنوز نتوانسته‏‌اند به توافقی همه‏ جانبه درباره تعیین مرزها و رژیم حقوقی دریای خزر دست یابند و این در حالی است که روند مذاکرات بین کشور ساحلی در پی فروپاشی شوروی سابق بیش از 21 سال است که ادامه دارد و قرار است در پائیز سال جاری میلادی در آستارا خان روسیه نشست سران کشورهای ساحلی دریای خزر برگزار شود.
انتهای پیام/ز
   
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها