امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۰۸:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86913
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 36
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، شورای زنان نخبه افغانستان امروز (پنجشنبه) با برگزاری همایشی از کاندیداتوری ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، شورای زنان نخبه افغانستان امروز (پنجشنبه) با برگزاری همایشی از کاندیداتوری عبدالله عبدالله کاندیدای ریاست جمهوری افغانستان اعلام حمایت کردند.

زنان نخبه افغانستان در همایشی از عبدالله خواستند تا در صورت پیروزی حقوق زنان و مردان را به صورت حقیقی آن به میان آورد.

آنها همچنین خواستار انتخاب زنان در سمت‎های وزارت، ولایت، سفارت و دیگر مقام‎های دولتی در زمان زمامداری عبدالله عبدالله شدند.

با این حال، عبدالله در این همایش به زنان نخبه افغانستان وعده داد که حقوق زنان و مردان را به صورت واقعی آن مراعات خواهد کرد و خشونت علیه آنان را کاهش خواهد داد.

این نامزد ریاست جمهوری افغانستان همچنین تصریح کرد که در صورت پیروزی در انتخابات این کشور به زنان در عرصه‎های مختلف تصمیم‎گیری ملی سهم فعالی خواهد داد.

وی در این همایش نقش زنان در روند صلح این کشور را مهم برشمرد و اظهار داشت که آن‎ها قادرند تا در پیشبرد روند صلح گام‎های بلندی بردارند.

عبدالله در پایان سخنان خود به زنان نخبه افغانستان وعده داد که در صورت پیروزی توجهی جدی در بخش اقتصاد و آموزش زنان خواهد داشت.

در این همایش، برعلاوه شورای زنان نخبه افغانستان، 28 نهاد دیگر زنان افغان نیز از کاندیداتوری عبدالله اعلام حمایت کردند.

این زنان در حالی از کاندیداتوری عبدالله اعلام حمایت کرد که «زلمی رسول» و «گل آغاشیرزوی» 2 نامزد دیگر دور اول انتخابات ریاست جمهوری افغانستان نیز از این نامزد اعلام حمایت کرده‎اند.

با این حال، «محمود کرزی» و «جمیل کرزی» برادر و پسر عموی «حامد کرزی» رئیس جمهور افغانستان و «امرالله صالح» رئیس پیشین امنیت ملی افغانستان نیز از کاندیداتوری عبدالله در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری این کشور اعلام حمایت کرده‎اند.

بر اساس تقویم انتخابات افغانستان، قرار است انتخابات دور دوم ریاست جمهوری بین عبدالله عبدالله و «اشرف‎غنی احمدزی» 2 نامزد پیشتاز انتخابات دور اول ریاست جمهوری این کشور در 24 خرداد ماه برگزار شود.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها