امروز : چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 20
۱۴:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86914
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 36
«محمدی مقیم‌اف»، استاد دانشگاه ملی تاجیکستان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه افزود: شخصیت امام از ...

«محمدی مقیم‌اف»، استاد دانشگاه ملی تاجیکستان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه افزود: شخصیت امام از نخستین دوران فعالیت‌های سیاسی ایشان نشان از دانش سیاسی و عزم جدی وی در برخورد با ظلم و ستم داشت.

وی تصریح کرد: سخنان امام از همان ابتدای مطرح شدن ایشان، همواره عالمانه بود و مردم نیز با گوش جان به سوی مورد نظر هدایت می‌شدند.

این کارشناس تاجیک یاداور شد: شخصیت شجاع امام خمینی (ره) در مقابله ایشان با شاه پهلوی، از دیگر دلایل اقبال مردم ایران و جهان به این مرد بزرگ است.

وی همچنین گفت: مقابله با فساد، کمک به محرومان، توسعه اقتصاد ملی و ضرورت حفظ ارزشهای سنتی از دلایل احترام بی نظیر مردم ایران به این شخصیت تاریخی است.

این استاد دانشگاه ضمن یادآوری خاطراتی از سالهای پیروزی انقلاب اسلامی ایران، گفت: در آن زمان حرکت امام خمینی به نوعی تداعی کننده ایجاد قطبی تازه در برابر سیاست‌های یکجانبه آمریکا و غرب بود.

وی اضافه کرد: جالب و آموزنده است که امام پس از پیروزی انقلاب و با وجود در اختیار داشتن تمام قدرت در کشور بزرگ ایران، همچنان یک زندگی عادی، بدون استفاده از هرگونه مزایای و با رد تجمل‌پرستی اختیار کرد.

این محقق تاجیک، اصلاح سیستم دولت بر اساس شریعت اسلامی‌را از دیگر تلاش‌های پرارزش انجام شده توسط امام (ره) دانسته و افزود: امام خمینی (ره) پس از پیروزی انقلاب اسلامی نگاه تازه‌ای را از اسلام به جهانیان معرفی کرد.

وی گفت: امام خمینی (ره) فلسفه سیاسی خود را بر رد مطلق از ایده‌های غربی و با توجه به ساختار اجتماعی و هنجارهای اجتماعی مردم تهیه و تکمیل کرده و در  خانواده و زندگی خصوصی نیز تا آخرین نفس به این ارزش‌ها صادق مانده که در نهایت خود به الگویی تبدیل شد.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها