امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۳:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86917
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش فارس به نقل از رویترز، فرانسوا اولاند، رئیس‌جمهور فرانسه که در کشور خود به‌خاطر نداشتن طرح‌های ابتکاری برای حل و فصل بحران اوکراین مورد ...

به گزارش فارس به نقل از رویترز، فرانسوا اولاند، رئیس‌جمهور فرانسه که در کشور خود به‌خاطر نداشتن طرح‌های ابتکاری برای حل و فصل بحران اوکراین مورد انتقاد قرار گرفته، قرار است امروز در دو مراسم جداگانه عصرانه و شام با روسای جمهور روسیه و ایالات متحده آمریکا شرکت کند. این تلاشی از سوی اولاند خواهد بود تا بدترین بحران امنیتی اروپا پس از جنگ بین‌الملل دوم را حل و فصل نماید.

هدف اصلی اولاند آن است که یخ روابط بین روسیه و اوکراین را شکسته و ترتیب اولین دیدار ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه با پروشنکو، رئیس‌جمهور تازه انتخاب شده اوکراین را در خاک فرانسه بدهد. این در حالی است که مناطق شرقی اوکراین همچنان شاهد زد و خورد بین استقلال‌طلبان روس‌تبار و نیروهای حکومتی اوکراین است.

مقامات فرانسوی تلاش کرده‌اند تا بر طبق خواسته مقامات آمریکایی، فاصله بین اوباما و پوتین را در مراسم هفتادمین سالگرد پایان جنگ دوم جهانی حفظ کنند. در این مراسم سران 18 کشور حضور خواهند داشت.

با نشستن هواپیماهای حامل پوتین و اوباما، از بعدازظهر امروز پاریس در میان تدابیر شدید امنیتی قرار خواهد گرفت. این در حالی است که ملکه الیزابت، پادشاه بریتانیا با قطار خود را به پاریس خواهد رساند. این دیدار 3 روزه ملکه الیزابت، پنجمین دیدار رسمی او از فرانسه پس از تصدی پادشاهی بریتانیا در سال 1953 است.

فرانسوا اولاند، رئیس‌جمهور فرانسه روز چهارشنبه ابراز داشته بود که آنچه در اوکراین در خطر قرار گرفته، امنیت و ثبات است. فرانسه در تاریخ‌های پنجم و ششم ژوئن «میزبان جهان» است و از این رو مسئولیت دارد.

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه روز چهارشنبه برای دیدار با اوباما در فرانسه ابراز تمایل کرد اما باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا تاکنون به این فرصت بی‌اعتنا بوده است. به این ترتیب اولاند مجبور خواهد بود که بین این دو رئیس‌جمهور در حرکت باشد. این در حالی است که وزرای خارجه روسیه و ایالات متحده روز پنج‌شنبه دیدار خواهند کرد.

به این ترتیب، اولاند مجبور است که پس از دیدار با ملکه انگلستان در الیزه، به رستورانی شیک رفته و با اوباما عصرانه بخورد و سپس با پوتین شام بخورد.

به گفته دیپلمات‌ها، حداقل خواسته اولاند در این تلاش دیپلماتیک آن است که پوتین و پروشنکو دست‌های یکدیگر را بفشارند. این اتفاق باید در روز جمعه و زمانی رخ دهد که سران 18 کشور پشت درهای بسته ناهار می‌خورند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها